Recept Tvarohový dort - FOTOPOSTUP

Pekla jsem na narozeniny dort. Přemýšlela jsem jaký a nakonec jsem zvolila starou dobrou klasiku. Krémový a pěkně vyzdobený bílou čokoládou a krémem. Pekla jsem ho den dopředu, protože krém potřebuje pořádně ztuhnout. Krém byl tvarohový, ten mám nejraději a velmi ráda ho připravuji. Je zcela jednoduchý a každý kdo ochutná tak ho chválí. Chutná jako pribináčik, který si koupíte v obchodě. Autor: Izabela

SUROVINY

Korpus:

5 ks celá vejce

5 PL krystalový cukr

5 PL hladká mouka speciál

1 bal. prášek do pečiva

Krém:

300 ml mléko

1 bal. vanilkový pudink

500 g tvaroh

150 g moučkový cukr

250 g máslo

1 ks citron – kůra

Na zdobení:

150 ml šlehačka 33%

2 PL cukr

3 ks Smetafix

1 PL hořká čokoláda

Kromě toho:

8 PL meruňkový džem domácí

1 bal. bílá čoko na zdobení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vejce s cukrem jsem vyšlehala do pěny 8 min. Přidala jsem po lžíci prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Opatrně zlehka jsem mouku s prdopečem vmíchala do těsta. Těsto jsem vylila do připravené formy, kde byl spodek formy vyložený papírem na pečení. Troubu jsem nechala vyhřát na 160 st. a pekla se 60 min. Upečený korpus jsem nechala vychladit ve formě, pak jsem obrátila a uložila chladit na mřížku.
Příprava receptu Tvarohový dort - FOTOPOSTUP, krok 1
Příprava receptu Tvarohový dort - FOTOPOSTUP, krok 2
Příprava receptu Tvarohový dort - FOTOPOSTUP, krok 3

2. V mléce jsem vymíchala pudink a uvařila jsem hustou kaši. Nechala jsem ji vychladit. Utřela jsem máslo s cukrem do pěny, přidala jsem v malých dávkách do máslové hmoty. Nakonec jsem přimíchala tvaroh a strouhanou citronovou kůru. Krém jsem rozdělila na tři části. Dvě části půjdou do dortu jako nádivka a třetí částí namažu vrch a dort kolem.

3. Sestava dortu: Každý plát těsta jsem před uložením krému natřela horkým meruňkovým džemem. Všechny pláty jsem naplnila. Natřela jsem vrch dortu a také boky a uložila jsem do lednice ztuhnout. Když tvarohová hmota ztuhla na dortu boky dortu jsem posypala bílým čokoládovým zdobením. Opět jsem dort umístila do chladničky.

Příprava receptu Tvarohový dort - FOTOPOSTUP, krok 4

4. Ze šlehačky, cukru a Smetafixu jsem utřela mixérem tvrdou hmotu. Nakonec jsem přidala rozpuštěnou hořkou čokoládu. Šlehačku jsem dala do chladničky ztuhnout. Pak jsem ji vložila do cukrářského sáčku a ozdobila jsem celý dort. Zatím ještě nemám dort v řezu, protože oslavenec ji pouze zítra rozkrojí. Věřím, že mu bude a také všem chutnat. Přeji vám dobrou chuť.