Recept Limetkový osvěžijíci cheesecake

Tak dneska přicházím s receptíkem na naprosto dokonalý dezert, který v tomhle vedru nemá chybu… Tak ani tyto dezerty nesmí chybět v mé kuchyni. Jsou dny, kdy se mi nechce ani řasou pohnout, ale tentokrát jsem se hecla a “upekla” fantastický dort, který je opravdu velmi osvěžující. Samozřejmě, místo nepečeného základu můžete upéct klasické piškotové těsto, ale řekněme si pravdu, takto je to mnohem jednodušší. Autor: Danka

SUROVINY

Korpus:

240 g kulatých dětských piškotků (nastrouhat nebo rozemlýt)

60 g strouhaného kokosu

200 g rozpuštěného másla

6 lžic mléka

4 lžíce rumu

Náplň:

500 g tučného měkkého vaničkového tvarohu

2 kelímky smetany ke šlehání (31%, celkem 400g)

100 g krystalu

2 bal. vanilkové cukry

3 ks limetky

1 sáček mleté želatiny od Dr.Oetkera (20g)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si velký tác, na ten položíme arch pečícího papíru a na něj uložíme kulatou dortovou formu (průměr 23cm), tedy respektive pouze její obrubu.
  2. Všechny suroviny jen důkladně promícháme a natlačíme do formy. Na korpus rozetřeme tvarohovou náplň, posypeme zbylou nastrouhanou limetkovou kůrou a dáme ztuhnout alespoň na hodinku do lednice.
  3. Z limetek ostrouháme kůru a odložíme stranou. Vymačkáme šťávu a necháme ji povařit asi 5 minut na mírném plameni. Smetanu vyšleháme. Tvaroh umícháme s krystalem a vanilkovým cukrem, přidáme převařenou šťávu, 2/3 nastrouhané kůry, promícháme a poté lehce vmícháme ušlehanou šlehačku.
  4. Želatinu rozmícháme dle návodu s několika lžícemi vody, necháme asi 10 minut nabobtnat, poté zahřejeme a necháme rozpustit. přidáme 2 lžíce tvarohové směsi, rozmícháme a vlijeme k náplni. Důkladně promícháme a natřeme na korpus.