Recept Medvídkový mrkvový dort Pedro

Dá se péct i zdravěji. Mrvkové těsto je zaručeně nejlepší těsto, jaké jsem dělala, co se týče zeleninového složení. Zkoušela jsem už i s cuketou, s okurkou, s dýní, ale nakonec jsem se stále vrátila k mrkvi. Těsto je měkké, šťavnaté a nadýchané. S krémem ze smetanového sýra a s jemnou chutí po javorovém sirupu je to neodolatelná pochoutka. Autor: Anna

SUROVINY

Korpus:

240 g polohrubé mouky

7 ks mrkví

3 ks vejce

180 g třtinového cukru

1 lžička javorového sirupu

200 ml oleje

1,5 lžičky kypřící sody

1,5 lžičky prášku do pečiva

špetka soli

1 lžička skořice

Krém:

600 g smetanového sýru (typ lučina)

150 g cukru moučka

120 g másla

3 druhy potravinářského barviva

1 lžička javorového sirupu

trocha citronové šťávy

Ozdoba:

2 balení medvídci Pedro Tutti Frutti

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve vyšlehejte vejce s třtinovým cukrem a sirupem. Zvlášť si promíchejte všechny suché přísady (mouku, sodu, kypřící prášek, sůl a skořici) a přidejte k vaječné směsi. Pak postupně zašlehejte i olej a nakonec vmíchejte mrkev. Těsto nalijte do vymazané dortové formy o průměru 18 cm a pečte přibližně hodinu na 180°C.
  2. Během pečení korpusu dohladka vyšlehejte změklé máslo s cukrem, sirupem a lučinou. Přidejte dle chuti citronovou šťávu. Krém poté rozdělte do čtyř misek v poměru 2:1:1:1. Misku s dvojnásobně větším množstvím krému dejte stranou – použijete ji pak k potření vrchní části dortu a boků. Zbylý krém v jednotlivých miskách postupně obarvěte třemi různými potravinářskými barvami.
  3. Po upečení nechte korpus vychladnout, pak ho třikrát podélně rozřízněte. Jednotlivá patra namažte barevnými krémy, a poté celý dort potřete ze všech stran neobarveným krémem. Nakonec ho celý ozdobte medvídky Pedro Tutti Frutti podle své fantazie a nechte vychladit v lednici aspoň 3-4 hodiny.  Dobrou chuť!