Recept Cheesecake {pečeně nepečený} s jahodami

Cheesecake je už známý dezert i u nás. Velmi ráda ho připravuji, protože při tomto dezertu se dá experimentovat. Můžete přidat všechno možné, různé ovoce, nastrouhanou čokoládu do tvarohové hmoty, nebo můžete přidat mascarpone nebo ricottu nebo jiný smetanový sýr. Víte ho připravit i v létě, pokud přidáte citrónovou šťávu nebo ovoce, může vás dokonale osvěžit během horkých dnů nebo ho víte připravit i nasladko s karamelem nebo čokoládovou polevou. No způsobů je mnoho, tak už jen vybrat ten správný recept a můžeme se pustit do přípravy. Autor: Dulinka

SUROVINY

Korpus:

150 g máslových sušenek

50 g másla

Náplň č.1:

250 g mascarpone

250 g tvarohu ve vaničce

125 g moučkového cukru

1 ks limetka

3 ks vajíčka

Náplň č.2:

250 g mascarpone

350 g jahod

3 lžíce moučkového cukru

2 lžičky vanilkového extraktu

2 lžičky jedlé želatiny v prášku

trochu horké vody

Na ozdobení:

lístky meduňky

lístky máty

celé jahody

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si dno dortové formy vyložíme pečícím papírem a začneme sušenkovým korpusem. Sušenky rozdrtíme buď válečkem nebo v mixéru. Máslo rozpustíme a smícháme se sušenkami.
  2. Na dno formy natlačíme lžící sušenkový základ a dáme do ledničky.
Příprava receptu Cheesecake {pečeně nepečený} s jahodami, krok 1

3. Pokračujeme pečenou vrstvou. Rozehřejeme troubu na 175°C a vložíme na její dno pekáč s vodou, abychom měli v troubě vlhko. Mascarpone vyšleháme s cukrem, tvarohem, šťávou a kůrou z limetky. Po jednom přidáváme vajíčka, vždy jedno zašleháme a přidáme další. Vše nalijeme na sušenkový základ a pečeme 15 min na 175°C. Snížíme teplotu na 120°C a pečeme ještě 30 min.

Příprava receptu Cheesecake {pečeně nepečený} s jahodami, krok 2

4. Pečený cheesecake necháme dobře vychladit minimálně 4 hodiny. Proto začneme dělat cheesecake ráno nebo den předem. Mascarpone promícháme s cukrem a extraktem. Přisypeme jahody, které rozmačkáme vidličkou a promícháme. Uložíme do ledničky, dokud nám nevychladne pečená vrstva dortu.

Příprava receptu Cheesecake {pečeně nepečený} s jahodami, krok 3

5. Před nalitím jahodové vrstvy na dort práškovou želatinu rozpustíme v trošce horké vody.

6. Používám ten velký sáček práškové želatiny z Lidlu. Na tohle množství 2 lž stačily. Po lžících k želatině zamícháváme jahodovou směs.Jahodovou vrstvu natřeme na pečenou část dortu a znovu dáme chladit.

7. Dort chladíme minimálně další 3 hodiny. Dozdobíme celými jahůdkami a případně lístky máty či meduňky.

Můj blog: Dobrotydulinka