Týmto  zákuskom ulahodíte nielen sebe, ale aj každému, kto ho skúsi. Nestretli sme sa ešte totiž s nikým, koho by neočaril.

Vyskúšajte tieto božské medové rezy s orechmi ešte dnes 🙂

Budeme potrebovať nasledovné ingrediencie:

cesto:500 g hladká múka200 g práškový cukor2 ks vajcia200 g maslo2 lyžice medu2 lyžičky jedlá soda2 lyžičky mlieko100 ml rum

krém:450 ml mlieko2 lyžice hladká múka2 lyžice škrob (kukuričný alebo zemiakový)100 g Kr. cukor250 g maslo2 bal.vanilkový cukor

Oriešková hmota:400 g nasekané vlašské orechy100 g práškový cukor150 g maslo3 lyžice med

Takto budeme v recepte postupovať:
  • Hladkú múku, práškový cukor, vajíčka, na kocky nakrájané mäkké maslo, med a rozmiešanú jedlú sódu v mlieku dôkladne spracujeme do guľôčky, ktorú zabalíme do fólie a odložíme do chladničky. Ja som cesto nechala 3 hodiny v chladničke, ale odporúčam nechať iba hodinu. Cesto mi príliš stuhlo a potrebovala som veľa sily na to, aby som ho “rozohnala” na tenký plát.
  • Cesto rozdelíme na polovicu a medzi dvoma papiermi na pečenie ho rozvaľkáme na tenký plát (3-4 mm hrubý) a kraje pekne orežeme, aby sme mali pekný obdĺžnik. Jeden plát dáme piecť do vopred vyhriatej rúry. Pečieme pri teplote 170 stupňov 10-15 minút. Mne ubehlo 12 minút a už som vyberala. Mohla som aj skôr, trošku mi cesto chytilo snedšiu farbu ako malo, ale na chuti mu neubralo :), ale každá rúra pečie inak, preto je potrebné cesto kontrolovať.
  • Druhý plát cesta tiež rozvaľkáme na tenký plát a na vrch lyžicou navrstvíme orieškovú hmotu, ktorú si pripravíme počas pečenia prvého plátu. Všetky suroviny na orieškovú hmotu dáme na panvicu a ohrievame, kým nedostaneme hustú hmotu, ktorá sa neleje. Pečieme rovnako ako prvý plát.
  • V mlieku si rozpustíme Kr. cukor, pridáme hladkú múku a škrob a uvaríme hustú kašu, ktorú necháme celkom vychladnúť. Maslo s vanilkovým cukrom vyšľaháme do peny a po lyžiciach pridáme uvarenú hustú kašu.
  • Prvý plát cesta potrieme rumom, navrstvíme vyšľahaný krém, ktorý pekne uhladíme a zakryjeme ho orieškovým plátom cesta. Orieškový plát sa mi ťažko prenášal, tak aby som ho nezlomila pre istotu som ho rozrezala na polovicu. Necháme odležať celú noc, môžeme aj deň, nakrájame zúbkovaným nožom na úhľadné kúsky a podávame. Cesto pekne zmäklo a krája sa úplne skvele.

Máme hotovo!

Prajeme Vám dobrú chuť!

Zdieľajte tento recept, Vaši priatelia si ho určite zamilujú!

Nezabudnite dať LIKE na našu facebook stránku, ak chcete vidieť nové recepty každý deň.

zdroj: nejrecept.z