Recept Rozstřelené (rozlítané) kuře s nádivkou

K takto připravenému kuřeti už se nic jiného podávat nemusí. Spíše si nedovedu představit, co by se tak k tomu mohlo dalšího jíst. Maximálně bych vše doplnila zeleninovým salátem. Ale sto lidí, sto chutí, tak pokud máte chuť například na opékané brambory nebo bramborovou kaši, tak ať se líbí. Moji blízký to mají rádi i s rýží, ale já pouze jako jsem zmiňovala salát. Autor: Dulinka

SUROVINY

500 g kuřecích řízků

1 ks velká křupavá bageta

1 ks velké kyselejší jablko

4 stroužky česneku

2 ks menší cibule

200-300 g uzeného bůčku

300-400 ml kuřecího vývaru

2 lžíce olivového oleje

dle chuti sůl, pepř, kmín a mletý koriandr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Zapneme troubu na 200°C, aby se nám dobře předehřála. Každý plátek masa rozkrojíme napůl, posypeme kmínem, solí, pepřem a mletým koriandrem. Odložíme maso stranou a připravíme nádivku.
  2. Bagetu nakrájíme na menší kostičky a stejně tak jablko, bůček a dáme do pekáčku. Přidáme prolisovaný česnek, nakrájenou cibuli a zakapeme olivovým olejem.Nádivku promícháme a rozdělíme do dvou pekáčků.
Příprava receptu Rozstřelené (rozlítané) kuře s nádivkou, krok 1

3. Takto promíchanou nádivku dáme předpéct na 10 minut do trouby, aby nám pak bageta nenasákla tak moc vývar.Do každého pekáčků nalijeme 300ml vývaru (dále dle potřeby) a na povrch rozprostřeme kuřecí kousky.

Příprava receptu Rozstřelené (rozlítané) kuře s nádivkou, krok 2

4. Vše pečeme cca 50 minut.Kuře jsem poprvé otočila po 10ti minutách. Podruhé pak po dalších 15ti. Zvýšíme teplotu na 250°C a dopečeme dozlatova 20min.

Příprava receptu Rozstřelené (rozlítané) kuře s nádivkou, krok 3

5. Během těch 20ti minut nádivku s kuřetem hlídejte. Každému trouba peče jinak a já jsem ještě pekla dva pekáčky vedle sebe, takže jsem je různě prohazovala, aby se vše upeklo dozlatova. Poté jsem ještě nechala chvilku dojít ve vypnuté troubě.

Příprava receptu Rozstřelené (rozlítané) kuře s nádivkou, krok 4
Příprava receptu Rozstřelené (rozlítané) kuře s nádivkou, krok 5

Můj blog: Dobroty Dulinka