Recept Nejlepší falešná svíčková na světě

Každý ji připravuje jinak a já jsem zastánce svého receptu. Teď jsem sice použila mraženou zeleninu na svíčkovou, ale pokud mám zeleninu ze zahrady, jednoznačně si dám tu námahu, abych zeleninu očistila, nakrájela a uvařila. Zahušťuji a zjemňuji smetanou na šlehání. Pro někoho to může být kalorická bomba, ale my doma to máme rádi takto. Autor: Triniti

SUROVINY

1 kg vepřové kýty

dle potřeby špek

1 sáček mražené zeleniny pod svíčkovou

1 ks cibule

1 ks citron

1 kostka masoxu

1 kelímek šlehačky

1 lžíce plnotučné hořčice

trocha tymiánu

dle potřeby voda

trocha cukru

sůl, pepř

bobkový list

celý pepř

nové koření

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Maso jsem pořádně omyla, očistila a nakrájela na plátky, které jsem zlehka osolila a okořenila.
  2. Připravíme si pekáček, do kterého poklademe plátky masa, kolem masa rozložíme plátky špeku a přidáme i část mražené zeleniny.
  3. Na pánvi necháme zkaramelizovat cukr, přidáme zbylou zeleninu a jemně ji osmažíme v karamelu. Když máme zeleninu hotovou, přidáme ji do pekáčku s masem.
  4. Přidáme koření, bobkový list, nakrájenou cibuli, tymián, plátky citronu (i se slupkou) a celé to zalijeme vodou, do které jsme přidali bujón.
  5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů dokud nebude maso měkké.
  6. Když máme maso upečené, vyjmeme ho. Vybereme také kuličky pepře, citron a bobkový list. Výpek a zeleninu rozmixujeme tyčovým mixérem a následně rozmixovanou omáčku dáme zpět do hrnce. Když vře, přidáme smetanu a trochu hořčice, případně ještě dochutíme šťávou z citronu. Dobrou chuť.