Recept Kynuté buchty s tvarohovou náplní

Jako hlavní jídlo, jako dezert, snídaně, večeře …. no toto jídlo je vhodné na jakýkoliv čas 🙂 Naplnit můžete čímkoliv, my máme nejraději tvarohovou náplň a ještě i povidla. Někdo plní nutellou nebo jiným oříškovým krémem, případně ještě mákem nebo mletými oříšky. Já jsem zkoušela, ale zůstávám věrná staré dobré klasice, obyčejným tvarohovým buchtám. Jsou měkké a nadýchané jako pírko. Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

Na buchty:

200 g hladké mouky

300 g polohrubé mouky

280 ml mléka

2 lžíce rumu

20 g droždí

2 ks žloutky

40 g moučkového cukru + 1 lžička krupicového cukru

40 g másla

40 g sádla

1 lžička soli

2 lžičky citronové kůry

Na tvarohovou náplň:

300 g hustého tučného tvarohu

šťávu a kůru z půlky citronu

vanilkovou dřeň nebo Bourbon vanilka Madagaskar

2 žloutky

rum a mléko k doředění na požadovanou hustotu

moučkový cukr dle chuti (cca 4 lžíce)

Na potření:

50 gmásla2 lžíceoleje2 lžícerumu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Droždí rozdrobíme do misky, přidáme lžičku krupicového cukru a rozmícháme na řídkou kašičku. Přidáme lžíce vlažného mléka a na teplém místě necháme vzejít kvásek (cca 15 minut)
  2. Do zadělávací mísy prosijeme mouky s cukrem, nalejeme mléko, ve kterém jsme rozšlehali žloutky, přidáme citronovou kůru, sůl a vzešlý kvásek.
  3. Vymícháme pružné nelepivé těsto, přikryjeme a necháme hodinu kynout. Během kynutí můžeme ještě jednou propracovat. Kdo má pekárnu, může těsto zvyklým způsobem zpracovat a nechat vykynout v pečce.
  4. Vykunuté vyklopíme na vál nebo pracovní desku (je-li potřeba, zlehka podsypeme hladkou moukou) a ještě jednou důkladně propracujeme. Lžící omoučenou v hladké mouce vykrajujeme jednotlivé kusy (celkem cca 20), roztáhneme do stran a doprostřed klademe lžičkou kopečky tvarohové náplně. Spojíme protilehlé strany a uděláme z jejich konců uzlíček. Důkladně uzavřeme a v dlaních dokulatíme.
  5. Pekáček vymažeme máslem a klademe hezky těsně vedle sebe buchty, které taky pomažeme máslem. V pekáčku ještě cca 15 minut necháme kynout. Pak pečeme v troubě na 170 st. cca 30 minut. Hned po vytažení s trouby pomašlujeme horké buchty rumovým máslem a bohatě pocukrujeme.
  6. Na mřížce necháme vychládnout.
  7. Náplň:
    Všechny ingredience vymícháme do hladkého krému. Dosladíme dle chuti a přidáme 2 lžíce rumu. Mléka tolik, aby náplň nebyla řídká.

Můj blog: Vaření s Tomem