Recept Jablkové knedlíčky bez vajíčka (pouze ze 2 surovin)

S mletými vlašskými ořechy je to fantastické a postačí vám pouze 2 suroviny na kuličky. Určitě vyzkoušejte, je to rychlé a úplně jednoduché na přípravu. Autor: Janaha

SUROVINY

1 kg oloupaných nastrouhaných jablek

260 g hrubé moukyhladká nebo polohrubá mouka jako pomůcka při tvarování

rozpuštěné máslo na polití

mleté ​​ořechy, mák nebo tvaroh

moučkový cukr na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Jablka oloupeme a nastrouháme na (velké slzičky) jako na koláč. Nastrouhaná jablka smícháme s hrubou moukou a dáme na 1 – 2 hodiny do chladničky.
  2. Mouka by měla nabobtnat, ale těsto bude i tak stále měkké a lepkavé. Pokud byste náhodu měli mimořádně šťavnatá jablka a těsto bude i po klidu velmi řídké, můžete ho zahustit trochou mouky nebo strouhanky a znovu nechat alespoň 30 minut nabobtnat.
  3. Pak tvaruji kuličky o průměru přibližně 3cm (příliš velké kulky nedoporučuji, špatně se vaří). Já si pomáham tak, že lžící naberu přiměřené množství těsta, dám ho do misky s moukou, jemně ho pootáčím, aby se mouka dostala na všechny strany a pak rukama opatrně tvaruji kulku.
  4. Kuličky házím do vařící vody a vařím přibližně 5 – 7 minut podle velikosti. Na začátku vaření je jemně nadvihnu vařečkou, aby se nepřilepili na dno hrnce.
  5. Po 5-ti minutách jednu kulku vyberu, rozkrojím a ochutnám. Když se mi zdají dobré, vyberu je z vody.
  6. Nechám na sítku okapat, rozdělím na talíře, polijem rozpuštěným máslem a každý si je posype svou oblíbenou drobenkou (na foto jsou s mletými ořechy). 

    *Poznámka: Tento recept je opravdu bez vajíčka. Už jsem zkoušela i jiný recept s vajíčkem a byly také dobré.

Môj blog: Recepty z mojej kuchyne