Mnoho žen jistě ví, o čem mluvíme, vše pravidelně myjete, zametáte, vytíráte, luxujete a obecně se snažíte váš domov udržovat co nejčistší. Bohužel, veškerou vaši snahu čas od času ničí nejrůznější pavouci, mravenci a brouci, kteří se u vás doma znenadání objeví a znepříjemňují vám život. Především pavouci jsou velmi nepříjemným a odpudivým hmyzem, kterého se navíc většina žen štítí. Problém je také to, že když se pavoukům někde zalíbí, bývá poměrně obtížné se jich zbavit. Můžete si sice samozřejmě koupit množství nejrůznějších prostředků proti hmyzu, jejich účinek je ale často bohužel pouze krátkodobý a navíc většina z nich obsahuje velké množství chemických látek, z nichž některé mohou být zdraví škodlivé. My vám dnes poradíme, jak se pavouků i dalšího hmyzu zbavit pouze pomocí přírodních prostředků.

Máta peprná – nepřítel všeho hmyzu

Jednou ze snadných možností, jak zamezit pavoukům a dalšímu hmyzu přístup do vašeho domu, je vytvořit jim v cestě přirozenou pachovou bariéru, především v okolí oken a dveří. Jako velmi účinný prostředek se ukazuje smíchání esenciálního oleje z máty peprné a vody, stačí přibližně deset kapek oleje na půl litru vody. Tento prostředek následně za pomoci rozprašovače aplikujte na okenní a dveřní rámy, terasu i do koutů místností. Uvidíte, že pavouky už doma nepotkáte. Z dalších bylinek na hmyz negativně působí také skořice a hřebíček. Důvodem je obsah specifických látek, jako je eugenol či mentol, které vytvářejí intenzivní aroma, které hmyzu vadí, ale lidem naopak příjemně voní, a váš domov tak bude nejen bez hmyzu, ale také krásně provoněný.

Citrony a kaštany

Pavouci nemají rádi také intenzivní vůni citronu. Z tohoto důvodu se tak doporučuje na místa, kde se pavouci vyskytují, tedy opět zejména do rohů místností, u květináčů či za nábytek, rozmístit čerstvou citronovou kůru. Podle babských rad nemají pavouci rádi rovněž kaštany, zkuste jich na podzim venku několik posbírat a následně je položit například na okenní parapety.