Všichni to dobře známe – koupíme si zářivě bílé spodní prádlo, které nám ale radost dělá jen pár týdnů. Již po pár vypráních totiž začne ztrácet svou bílou barvu a získá nehezký zažloutlý odstín. A vyprání v pračce mu původní barvu nenavrátí. Dá se s tím něco dělat nebo se musíte smířit s tím, že bílé prádlo je spotřební zboží, které prostě musíte po pár použitích vyměnit?

Trápení se zažloutlým prádlem je díky tomuto tipu minulostí. Snadno odstraníte nehezké zabarvení a vašeho prádlo bude opět zářivě bílé jako první den, co jste jej koupili. Co budete potřebovat?

Stačí pár ingrediencí

  • Plastový lavor
  • Horká voda
  • 2 lžičky soli
  • 1 lžička jedlé sody
  • 1 lžíce pracího prostředku, který běžně používáte

Horkou vodu nalijte do lavoru a přidejte zbytek ingrediencí. Vše řádně promíchejte, aby se prášek, sůl i soda dobře rozpustily. Voda by měla být horká, nicméně neměla by přesáhnout 60 stupňů, aby jemné prádlo nepoškodila.

Za pár minut bude jako nové

Do této směsi ponořte zažloutlé prádlo a nechte jej zde odležet po dobu alespoň 15 minut. Jestliže se jedná o zažranou špínu nebo silné znečištění, nebojte se nechat prádlo odležet klidně i půl hodiny. Sůl v kombinaci se sodou a pracím prostředkem velmi šetrně odstraňuje zažranou špínu a jemně bělí vaše prádlo. Nemusíte se tuto směs bát použít ani na velmi choulostivé kousky z jemného materiálu, jde o zcela bezpečnou metodu, která vaše prádlo nijak nepoškodí.

Skvělý pomocník v domácnosti

Poté už stačí jen prádlo vytáhnout z vody a řádně jej propláchnout v teplé vodě. Proplachujte skutečně důkladně, abyste z prádla odstranili všechny zbytky soli, sody i pracího prostředku, které by mohly dráždit vaši kůži. Můžete opakovat kdykoliv to bude potřeba. Stejně dobrou službu tento trik udělá i u jiných kusů oblečení, které jsou znečištěné zažranou a starou špínou.