Recept Zákusek růžový sen - fotopostup

Nebíčko v tlamičce. Velmi ráda vařím, peču, proto jsem se rozhodla, že se i s Vámi podělím o mou tvorbu 🙂 a pevně věřím, že se vám budou mé výtvory líbit. Jeden z mých oblíbených zákusků je i růžový sen. Kombinace malinového pudinku, šlehačky a dětských piškotů, které jsem máčela v sirupu je fantastická. Doufám, že se inspirujete mými recepty a pár z nich i připravíte pro své hosty nebo pro svou rodinu. Autor: Izabela

SUROVINY

Těsto:

8 ks vejce

8 PL krystalový cukr

8 PL malinový pudinkový prášek malinový

1 bal. prášek do pečiva

Krém:

700 ml mléka

2,5 bal. pudinkový prášek malinový

100 g máslo

100 g moučkový cukr

1 PL koňak

1 bal. želatina za studena

Kromě toho:

1 bal dětské piškoty kulaté

4 PL broskvový džem

100 ml sirup libovolný

Šlehačková vrstva:

300 ml šlehačka 33%

2 PL krystalový cukr

2 bal. Smetafix

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Z 8 vajec jsem si připravila 2 stejné těsta. Celá vejce jsem vyšlehala s cukrem do pěny. Smíchala jsem malinový pudinkový prášek s práškem do pečiva a v malých dávkách jsem prosála do těsta.
  2. Plech 27×37 cm. jsem vystlala papírem na pečení. Těsto jsem vylila na plech. Pekla jsem na 180 st. v předehřáté troubě 10 min.
  3. Zatím co se pekl první korpus, připravila jsem si těsto i na druhý korpus, který se pekl tak jako ten první. Upečené korpusy jsem nechala chladit na mřížce.
Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 1
Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 2

4. V mléce jsem utřela pudinkové prášky a uvařila jsem hustou kaši, kterou jsem nechala dobře vychladiť. Máslo s cukrem jsem utřela do pěny, přidala jsem koňak. Podle návodu na sáčku jsem vymíchala v teplé vodě želatinu za studena. Do máslové hmoty jsem v malých dávkách vmíchala vychladlý pudink. Do želatinové hmoty jsem po lžíci přidávala hotový krém a dobře vyšlehala mixérem. Krém jsem rozdělila na 3 stejné části a uložila do lednice ztuhnout.

Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 3

5. Sestavila jsem koláč. Na podnos jsem uložila první korpus, který jsem natřela horkým broskvovým džemem. Na džem jsem natřela první část krému. Na krém jsem uložila v sirupu máčené dětské piškoty. Na piškoty jsem uložila druhou část krému. Na krém jsem položila druhý korpus a natřela jsem ho třetí částí krému. Hotový koláč jsem uložila na 4 hodiny do chladničky.

Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 4
Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 5
Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 6
Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 7

6. Šlehačku a cukr jsem vymíchala. Přidala jsem Smetafix a ještě dobře promíchala na hostou hmotu. Na těsto jsem natřela šlehačkovou hmotu a uložila na 2 hod. do chladničky.

Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 8

7. Na zdobení jsem utřela šlehačku s jahodovým džemem a přidala jsem smetafix. Vložila jsem ji do cukrářského sáčku a hotový dobře vychlazený koláč jsem ozdobila. Krájela jsem ho horkým nožem. Jahody jsem nakrájela na plátky a ozdobila. Zákusek je velmi lehoučký, nadýchaný a chutný. Přeji vám dobrou chuť.

Příprava receptu Zákusek růžový sen - fotopostup, krok 9