Pro mnoho lidí je náročné dělat domácí práce v kuchyni. Zvlášť, pokud v tom nemají systém a zavedenou rutinu. Stejně tak může být často náročné vyčistit například lahve, pokud k tomu nemáte správné náčiní. Dobrou zprávou je, že obyčejnou houbičku na mytí nádobí můžete využít mnoha nejrůznějšími způsoby a ušetřit si peníze, čas i starosti. A ještě se u toho trochu pobavíte. Obyčejná houbička trochu větší velikosti vám dobře poslouží na:

  • mytí lahví,
  • vyndání hřebíku ze zdi,
  • chladící polštářek.

Snadné tipy, jak nechat houbu dokonale uschnout

Vlhkou houbičku musíte často vyhodit, i když by mohla ještě chvíli sloužit. Začnou se v ní totiž tvořit nepříjemné pachy, které poté zamoří celou kuchyň. Z toho důvodu je skvělé mít po ruce pár jednoduchých způsobů, jak ji nechat perfektně vyschnout. Nebudete se tak muset potýkat s nepříjemným zápachem, ani vlhkými skvrnami na lince nebo ve dřezu.

K první metodě budete potřebovat jen větší sponku na papír. Máme na mysli tu větší s černým středem, která může sama stát. Do středové části připnete mokrou houbičku, ze stříbrné části sponky uděláte stojánek a mokrá houba tak velmi snadno uschne. Druhou možností je vložit ji na minutu do mikrovlnky. Vyndáte ji sice horkou, ale také perfektně vysušenou.

Co dělat, když nemáte po ruce štětku na nádobí

Mytí lahví jakéhokoli typu není snadné. Ve většině případů potřebujete speciální štětku na lahve. Ale nebojte se. Obejít se můžete i bez ní. Úplně vám postačí houbička, nůžky, nůž, magnet a kus kovu. Houbičku rozstřihnete napůl a udělejte v ní nožem kapsu. Do té dejte magnet. Normálně si navlhčete, dejte prostředek na nádobí a vložte do lahve. Z vnější strany přiložte kov a nechte magnet, aby houbičkou hýbat všude, kde budete potřebovat lahev vyčistit.

Už žádné rezavé šmouhy na zdi

Znáte to. Nářadí, včetně kladiva není zrovna čisté. A když se s ním snažíte vytáhnout hřebík ze zdi, snadno si můžete čistě bílou zeď umazat od prachu, rzi i jiných nečistot. Jednoduše umístěte houbu pod hřebík, který chcete vyndat. Kladivo přijde na měkkou plochu a nečistoty se otřou do houbičky, místo zdi. Nebudete tak muset řešit složité čistění, ani znovu malovat kvůli takové maličkosti.

Poslední možností je dát namočenou houbičku (o velikosti dle uvážení) do uzavíratelného plastového sáčku. Dejte ho do mrazáku. Kdykoli tak budete mít po ruce chladící polštářek, a to za pár korun. Při zranění, nataženém svalu nebo po vytrhnutí zubu se bude hodit.