10.5.2020Simona Kostková

Máte-li doma barvu, základní zahradní nářadí a alespoň malou sadu nástrojů pro domácí kutilství, máme pro vás pár jednoduchých projektů, do kterých se v době karantény můžete pustit. Nemusíte se bát složitých oprav, které by mohly vyústit ve výlet do nemocnice, tyto projekty jsou jednoduché a můžete si je odškrtnout z dlouhého seznamu úkolů.

Použijte zásoby barev

Mnozí z nás pravděpodobně mají další plechovku barvu v garáži do zásoby, tak proč ji konečně nepoužít? Přemalujte například vchodové dveře, budete překvapeni, jak dramaticky se změní celkový vzhled domu. Stejně tak si můžete vybrat některou místnost nebo jednu stěnu v pokoji. Karanténa nabízí spoustu možností k experimentování, tak je zkuste využít.

Vyčistěte zahradu

Pokud se chystáte strávit jaro a léto doma, vrhněte se na čištění dvorku. Zbavte zahradu větví a úlomků, které se nashromáždily během zimy. Zkontrolujte trávu a záhony a vypořádejte se s otravným plevelem. Pomocí škrabky nebo kartáče odstraňte plevel i z betonových nebo cihlových míst.

Začněte s pěstováním

Ať už máte zahrádku nebo slunný parapet, o pěstování vlastního jídla začíná být čím dál tím větší zájem. Jste-li začátečník, není čeho se bát, začněte nejjednoduššími bylinkami, jako je rozmarýn nebo máta.

Zavěšení poliček

Přihlaste se ten, kdo máte doma už dlouhou dobu poličku nebo nějaké umělecké dílo, které se chystáte zavěsit. Pokud máte základní sadu nářadí potřebného k instalaci, konečně se do toho můžete pustit.

Údržba domu

Jedná se o úkoly, o kterých víme, že bychom měli provádět pravidelně, ale často je odkládáme. Například nábytek, ošetření kožené sedačky nebo dřevěného nábytku je třeba dělat pravidelně, ale ne vždy na to máme náladu a především čas. Teď už máme alespoň ten čas.