Vypěstujte si Kiwi u vás doma. Je to tak snadné, jako klasické pěstování rostlin. Zde je moje tajemství
od Karolina S.

Málokdo ví, že kiwi se ve skutečnosti jmenuje čínský angrešt, protože původ kiwi směřuje právě do této země.
Výhody kiwi jsou obrovské: normalizuje srážlivost krve, snižuje riziko vzniku rakoviny a má příznivý vliv na trávicí systém. Kromě toho, kiwi obsahuje více vitaminu C než citrusové plody.
Ukážeme vám, jak si kiwi vypěstovat u vás doma. Nemusíte se obávat, není to nic složitějšího než péče o obyčejnou rostlinu.
Abyste mohli začít s pěstováním kiwi, vyberte si zralé plody bez viditelných závad, oloupejte je a rozmačkejte na kaši. Zalijte je vodou a dejte je na chvilku povařit. Malé kousky se dostanou na povrch – je třeba je posbírat.

Když máte semínka, můžete začít s klíčením. Zabalte je do vaty nebo gázy a vložte ji na dno misky. Zalijte vodou tak, aby se při naklonění nevylila. Přikryjte to fólií a nechte na teplém slunném místě 7-10 dní.
Když začnou semena klíčit, přesaďte je do květináče. Na dno nasypte keramzit a použijte substrát na tropické liány. Před tím, než substrát nasypete, podržte ho ve vodní lázni po dobu několika hodin, aby se dezinfikoval. Do substrátu si udělejte 5-10mm dírky a do každého vložte 2-3 semínka. Pak je zasypte zeminou, polijte, přikryjte fólií a dejte na teplé slunné místo.

První výhonky se objeví po 3-6 dnech. Již při této fázi se zbavte slabých výhonků, aby ty silné měli více prostoru pro růst. V časných stádiích se mohou vytáhnout a obřezat. Rostlinku byste měli pravidelně prostříhávat a zalévat: na podzim a v zimě 2-3x měsíčně, v létě a na jaře 2x týdně. Během horkých letní dní je kiwi lepší postřikovat vodou.

Když rostliny dosáhnou výšku 10-12cm, přesaďte je do jednotlivých květináčů. Dodržujte zalévání a ujistěte se, že jsou na slunném a teplém místě. Rostliny kiwi vám vydrží i 3 roky, samozřejmě za předpokladu, že se o rostliny budete náležitě starat. Proces kvetení doprovázejí i tyto krásné bílé kvítky, takže si to rozhodně nenechte ujít!

Kiwi lze považovat za dezertní ovoce, protože má sladkou a bohatou chuť. Na rozdíl od jiného ovoce dokáže lépe překonat konzervaci a uchová si tak množství vitamínů i vzhledem k vysokému obsahu kyselin. Mnoho lidí si z nich připravuje džemy – umí si po dlouhou dobu zachovat prospěšné vlastnosti.