Patříte mezi poctivé snídaňové typy? Připravujete si tedy každé ráno vaječnou omeletu, či vaječinu? Pak je jistě Vaše spotřeba vajíček znát i na vyhozených papírových platech, ve kterých jsou vajíčka uložena. Také je vyhazujete? Chyba.

Podívejte se, jak báječně je můžete využít a ušetřit si spoustu času při vysazování zeleniny. Budete mile překvapeni.

Zahradní

  1. Pokud patříte mezi zahrádkáře, pak sami víte, jak každý zahrádkář touží potom, aby jeho úroda rostla v krásných řádcích. Hezky vyrovnané, jednotné, úhledné, precizní záhony. Chcete-li tedy zasadit semínka a potřebujete si nejdříve připravit jamky, ušetří Vám spoustu času právě plato od vajec. Jediné, co musíte udělat, je naskládat takových plat na sebe několik, poté výstupky přitlačit k zemi a silou přitlačit. Už tedy žádné zdlouhavé kolíkování. Pak už ve výsadbě pokračujete běžným způsobem.

2. Druhý způsob, jak využít plata od vajec, Vás také překvapí. Mohou totiž rovnou nahradit květináč. Jsou ideální pro pěstování sazenic. Pro svou kompaktnost můžete sazeničku umístit na parapet.

3. Můžete si z nich vytvořit i krmítko pro ptáky. Naplňte plato od vajec krmením pro ptáky a dejte na vhodné místo. Jednoduché, levné, užitečné a efektivní, viďte?

Sdílejte tyhle geniální triky jak využít obyčejná plata od vajec na zahrádce i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info