Recept Věnečky s pudinkovým krémem

Náš tatínek má zítra svátek a já naprosto přesně vím, čím ho dozajista potěším. Věnečky jsou oblíbeným zákuskem celé naší rodiny a dneska jsem je ještě “vytunila” trochou šlehačky. A můžu se klidně vsadit o co chcete, že nezbyde ani jeden. Autor: Danula

SUROVINY

Těsto:

250 ml vody

90 g stoprocentního tuku (dala jsem Omegu)

špetka soli

140 g hladké mouky

4 ks vejce

Krém:

600 ml mléka

2 bal. vanilkové pudinkové prášky

6 lžic krystalu

2 bal. vanilkové cukry

250 g másla

Poleva:

200 g prosátého moučkového cukru

3 lžíce horké vody

1 lžíce rumu

1 lžíce citronové šťávy

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V kastrolu svaříme vodu s tukem a se solí, do vroucí směsi vsypeme naráz všechnu mouku, plotnu ztlumíme a mícháme, dokud se těsto nepřestane lepit na hrnec a na stěnách se netvoří jen zcela nepatrný bílý povlak (trvá to asi 5 minut). Odstavíme z plotny a za občasného promíchání necháme zchladnout.
  2. Poté vařečkou po jednom zašleháme vejce, vždy důkladně dohladka vymícháme. Hotové těsto naplníme do zdobícího cukrářského sáčku s řezanou špičkou a tlačíme na máslem vymazaný plech věnečky. Pečeme ve vyhřáté troubě 10 minut na 200 stupňů, poté ztlumíme na 170 a pečeme ještě dalších 10 minut. Troubu předčasně neotvíráme!!! Ještě horké prokrojíme a po vychladnutí plníme krémem a potíráme polevou.
  3. Krém: Takto připravený krém je sice méně nadýchaný než ten klasický máslový, ale má jednu obrovskou výhodu… nesráží se ani nedělá pucíky. Připravuji ho den předem, aby se dobře vychladil.
  4. Z mléka, cukrů a pudinkových prášků uvaříme hustý pudink a do ještě horkého zašleháme vařečkou po částech máslo. Částečně zchladlé přendáme do mísy, zakryjeme neprodyšně mikrotenem a když vše vychladne, strčíme do lednice. Druhý den vyndáme z lednice, důkladně našleháme ručním elektrickým šlehačem a můžeme použít.
  5. Já jsem dneska přidala na vrstvu krému ještě šlehačku. Používám instantní (na 200ml velmi vychlazeného mléka dávám 2 sáčky prášku), nepadá a krásně drží tvar i druhý den. 
  6. Poleva:
    Vše promícháme dohladka metličkou a připravenou polevou věnečky hned poléváme.
    Hotové věnečky uložíme do chladu alespoň na chvilku uležet.