Zkušený farmář nám ukázal fantastickou metodu pěstování brambor v seně. Úžasná věc na této metodě je skutečnost, že tímto způsobem vypěstujete brambory na louce, není třeba orat, není třeba používat chemikálie a není třeba kopat nebo sklízet škůdce. Pro tuto metodu nepotřebujete motyku, stačí položit brambor na zem a přikrýt senem nebo slámou. Brambory se tímto způsobem snaží nasávat živiny do sebe. Před takovou výsadbou nemusíte hnojit půdu, ale je dobré, pokud pěstujete brambory v náročnějších podmínkách.

Jak pěstovat brambory pomocí sena

potřebujeme:

  • Seno / slámu
  • brambory

Sklizeň brambor 2x do roka

chtěli bychom se svámi podělit o své zkušenosti, protože takto pěstujeme brambory pravidelně, ale používáme ještě jednodušší metodu – brambory dáváme do slámy a sekané trávy, je to nejlepší a nejjednodušší způsob výsadby, a pokud jde o sklizeň, vy jen převalte koberec slámy a brambory a jednoduše je vyndejte ze vnitř. Touto metodou sklízíme brambory 2x do roka.

Když jsme sekali trávu v jedné části, tak jsme trávu nezakopali, ale rovnoměrně jsme ji rozložili po celé ploše. Protože se mi zdála tráva malá, přidal jsem slámu a vytvořil lehce vyvýšenou lůžko pro brambory.

Pak je to velmi jednoduché, do slámy jsem dal předčasně naklíčené semínka brambor (na konci léta vždy používám rané odrůdy brambor, na konci léta zkoušíme různé odrůdy a loni jsme měli brambory Adora – rostou super rychle). Pak hlízy složte do slámy a poté je zakryjte slámou, seno nebo dokonce sekanou trávou.