Pro většinu lidí jsou vaječné skořápky pouze opadem, který je určený k vyhození. To je však velká škoda. V dnešním článku Vám proto ukážeme, jak je znovu využít. Vaječné skořápky v domácnosti používali na spoustu věcí už naše babičky.

Sami uvidíte, že je velká škoda vyhazovat tak cenný poklad, jakým vaječné skořápky jsou. Obzvláště, je li řeč o Vaší zahradě. Budete velmi překvapeni tím, co skořápky dokážou.

Tipy na využití skořápek

  1. Nadrcené skořápky vajec jsou fantastickou účinnou metodou, jak se bránit proti slimákům a hlemýžďům.
  2. Díky zápachu skořápek budou Vaše rostliny chráněny také od jiných škůdců.
  3. Obzvláště příznivý dopad mají vaječné skořápky na rajčata, papriky a lilek. Tyto plodiny často podléhají hnilobě. Tomu skořápky zabraňují.
  4. Skořápky dodávají půdě neskutečné množství vápníku a hořčíku.
  5. Jsou úžasnou a přínosnou součástí kompostu. 

6. Když skořápky důkladně vymyjete, můžete je naplnit mokrou půdou a přímo do nich začít sadit. Pro sazenice mají skořápky úžasné dopady.

7. Naprosto spolehlivě srovnají pH v půdě. V půdě tak nebude docházet k překyselení.

8. Skořápky skvěle pomáhají odvodňování. Na místo štěrku tak přidávejte na dno květináčů skořápky. Fungují jako drenáž. Až se skořápky rozloží, poslouží jako živiny.

9. Skořápky jsou perfektním odpuzovačem koček.

10. Uvařte 4 l vody s 20 skořápkami. Nechte přes noc pracovat a poté sceďte. Tento roztok funguje jako excelentní hnojivo

11. Skořápky jsou vhodné nejen pro zahradu, ale také pro samotného zahradníka.

12. Ptáci pomáhají Vaší zahradě od škůdců. Pozvěte je proto na hostinu pomocí čistých a suchých skořápek. Ocení to hlavně ptačí dámy, které sedí na vejcích. Půjdou totiž po zdroji vápníku.

Sdílejte tyhle geniální nápady na využití vaječných skořápek i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info