Stojí uprostřed nedotčené přírody, ve vlhkém a voňavém lese, je malý, světlý a mimořádně útulný. Přesně takový je Callaway Camp, který byl postaven stavebníky z Gruzie. Dnes stojí na ploše 100 m² a potichu ho chodí obdivovat všichni turisté, kteří se dostanou do jeho okolí.

Mnoho místností k využití

Domek má tři ložnice, několik koupelen, obývací pokoj, jídelnu, kuchyň a dvě terasy. Je rájem na zemi pro jeho majitele a předmětem závisti všech, co procházejí kolem. Psali jsme už o mnoha mini domcích, ale tento je ze všech nejkouzelnější a zároveň i nejvíce podobný běžným domům, akorát v menším vydání.

Šetrný k životnímu prostředí

Kromě toho je dům certifikován značkou šetrnosti k životnímu prostředí, energeticky úsporný a absolutně nízkoúdržbový. Splňuje jednoduše všechny atributy, které mini dům má mít. Okouzlí Vás už při vstupu a při prvním pohledu do extrémně útulného obýváku, v němž by chtěl prožít večer při čaji v dece opravdu každý!

Obývák je propojen s malou kuchyňkou, vybavenou ručně vyrobeným nábytkem a stylovými doplňky. Vše je sladěno v jednom barevném tónu.

Dřevo je dominantním materiálem

První ložnice se pyšní světlými dřevěnými stěnami a jednoduchým přírodním zařízením. Z této ložnice mají majitelé navíc přechod do soukromé koupelny, takže nemusí chodit kolem.

Koupelna je sice maličká, ale mimořádně funkční. Navíc je zařízena v přírodních světlých tónech, proto nepůsobí ani tmavě, ani stísněně.

Každý pokoj má svůj styl

Druhá ložnice je o něco tmavší, elegantnější a řekněme si otevřeně i romantičtější. Majitelka dbala na dobrý dojem a místnost zařídila ve svérázném a nápaditém duchu. Těžké vzorované závěsy byly riskem, který se vyplatil. Místnost díky nim vypadá velmi osobitě.

Druhá ložnice je zařízena v podobném a přece jiném stylu. Je modernější, méně vyzdobená a hodí se spíše k milovníkům minimalismu. Rovněž je propojena s malou soukromou koupelnou.

I z malých místností lze udělat velké

Hlavní koupelna je vybavena vanou a navzdory maličkému prostoru se v ní pohodlně umyjí i opravdu velcí chlapi. Vana sice opticky vypadá, že je menších rozměrů, ale ve skutečnosti má více než 1,5 metru na délku.

Co takhle vyrazit ven?

Terasa s krytým přístřeškem je ideálním místem, kde se dají trávit deštivé teplé dny, kdy se člověku přímo žádá dýchat čerstvý lesní vzduch. Terasa se dá zakrýt celá a v zimě v ní majitelé mají uskladněny venkovní květiny.