Recept Tvarohovo-rybízový koláč posypaný oříšky a skořicí

Další recept z rybízu. Koláček je velmi chutný, jednoduchý, vhodný na nedělní odpoledne. Pokud máte rádi tvarohové zákusky, tento bude další do vaší sbírky. A samozřejmě nemusíte použít pouze rybíz. Já jsem použila to, protože už se mi nechtělo babrat s džemem. Tato varianta byla mnohem rychlejší a doma mi to odsouhlasili, že konečně jsem upekla i něco ovocného. Autor: Blažena

SUROVINY

Těsto:

350 g hladká mouka

70 g moučkový cukr

200 g máslo (hera)

1 ks vejce

2 PL zakysaná smetana

1 ks prášek do pečiva s vinným kamenem

nastrouhaná citronová kůra

Tvarohová náplň:

750 g jemný tvaroh

150 g moučkový cukr

3 ks vejce

1 balíček vanilkový cukr

1 balíček Zlatý klas (40 g)

nastrouhaná citronová kůra

rybíz

Na posypenie těsta:

150 g mleté ​​vlašské ořechy

50 g moučkový cukr

mletá skořice

rybízový džem (na potření těsta)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Těsto:
    Mouku prosejeme s práškem do pečiva, přidáme moučkový cukr, máslo, zakysanou smetanu, vejce, citronovou kůru a vypracujeme hladké těsto. Rozdělíme na větší a menší část. Větší část odložíme do chladničky a menší v mikrotenovém sáčku do mrazničky.
  2. Tvarohová náplň:
    Tvaroh, moučkový cukr, vanilkový cukr, citronovou kůru, žloutky, Zlatý klas smícháme a přidáme ušlehaný sníh z bílků.
  3. Větší část těsta vyjmeme z chladničky a vyválíme na pomoučeném vále na velikost plechu. Pomocí válečku ho přeneseme na plech, který jsme vymastili a posypali moukou. Plech rozměr 30×40 cm. Těsto potřeme rybízovou marmeládou, já jsem použila moji domácí a posypeme mletými ořechy, cukrem a skořicí podle chuti.
  4. Na ořechy natřeme tvarohovou náplň, kterou posypeme rybízem. Z mrazničky vybereme menší část těsta a nastrouháme ho na tvarohovou náplň s rybízem.
  5. Dáme péct při teplotě 200 ° C na 40 minut nebo déle dle potřeby do růžova. Necháme vychladnout, aby tvaroh ztuhl. Posypeme moučkovým cukrem. Krájíme na řezy, nejlepší je když koláč postojí a vrchní část změkne. Dobrou chuť!

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé 
kuchařky – Blažena Sadovská