Recept Tvarohovo-ovocná roláda (bez mouky)

Trochu jsem uklízela fotografie a narazila jsem na tuto fit roládu, na kterou jsem téměř zapomněla. Je to taková zdravější verze tvarohovo ovocné rolády. Tvaroh a ovoce tvoří skvělou dvojku, takže jistě si na této kombinaci skvěle pochutnáte. Tuto roládu jsem pekla už dříve, ale jaksi nebyl ani čas přidat to tu. Recept mám od mé sestry, která ji chválila a mně nedalo nevyzkoušet. Autor: Adkas

SUROVINY

Těsto:

4 ks vejce

3-4 PL med

2 PL kokosový olej

Krém:

750 g měkký tvaroh

3-4 PL med

200 g drobné ovoce

2 ks banán

1 lžička vanilková esence

1 PL citronová kůra

Na ozdobu:

2 PL med

mletá skořice

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si plech 30 x 40 cm. Vyložíme ho pečícím papírem a dobře potřeme kokosovým olejem. Žloutky našleháme s medem do pěny.
  2. Přidáme dotuha ušlehaný sníh z bílků a opatrně krouživými pohyby vmícháme do našlehaných žloutků. Těsto vylijeme na plech a rovnoměrně rozetřeme.
  3. Pečeme v předem vyhřáté troubě při ptelote 190 st. asi 8 minut. Dáváme pozor, abychom roládu zbytečně dlouhým pečením nevysušila. Po upečení vezmeme z plechu dolů a stočíme ji po délce. Necháme úplně vychladnout.
  4. Tvaroh, citrónovou kůru, vanilku a med vyšleháme na jemný krém. Chcete-li krém sladší, můžete přidat více medu.
  5. Vychladlou roládu roztočíme a natřeme krém. Uložíme banány, asi 2 cm od kraje těsta a pak drobné ovoce a stočíme roládu. Při stáčení postupně opatrně stěhujeme pečící papír.
  6. Odložíme do chladu ztuhnout. Před podáváním poprášíme mletou skořicí a cik cak způsobem osladíme medem.
Příprava receptu Tvarohovo-ovocná roláda (bez mouky), krok 1

Můj blog: Adkas-tastyfood