Recept Tvarohové mini šátečky

I zcela jednoduché a staré recepty mají své kouzlo. V receptu je sice máslo, ale já používám místo másla Heru. Při dnešní ceně másla se mi kroutí hlava, ale tak doufejme, že brzy půjde dolů a budeme moci znovu vypekat máslové koláče ve velkém. Těsto je bez vajíčka a bez cukru, šátečky jsou sladké díky bohatému pocukrování. Autor: Janaha

SUROVINY

250 g tvaroh (jemný hrudkovitý)

250 g máslo

300 g polohrubá mouka

1/2 balíčku kypřícího prášku do pečiva (6g)

švestková povidla na plnění

moučkový cukr smíchaný s vanilkovým cukrem na obalování

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V misce smísíme tvaroh, máslo nebo Heru nakrájenou na menší kousky a mouku s kypřícím práškem.
  2. Zadělané těsto přendáme na pomoučený pracovní desku a rozdělíme na dvě poloviny. Každou polovinu rozválíme nepříliš na hrubo, spíše na tenčí (asi 2 – 3 mm) a vykrájíme kolečka o průměru 5 cm (můžete i větší, já mám ráda takové “jednohubky”).
  3. Na každé kolečko dáme půl lžičky povidel, kolečko přehneme a kraje přitlačíme vidličkou. Můžete použít i speciální tvořítko na taštičky a pirožky, já dělám takto ručně, jde mi to lépe od ruky.
  4. Hotové naplněné šátečky klademe na plech vyložený pečícím papírem a upečeme do bledě růžova. Já jsem pekla na 200 ° asi 12 minut (řiďte se svojí troubou, každá trouba peče jinak). Nepečte příliš dlouho, nemají být upečené do tmava, jen do světlehněda.
  5. Necháme je na plechu trochu vychladnout a ještě teplé obalíme v moučkovém cukru smíchaném s vanilkovým, jak se obalují vanilkové rohlíčky.