Perfektní recept, který vám vydezinfikuje matrace za 1 minutu, osvěží jejich, zbaví zápachu, zárodku plísní, ale i roztočů, udělejte to alespoň jednou za měsíc.

Jak vydezinfikovat matrace

Potřebujeme:

 • 100 ml vody
 • 100 ml 70% alkoholu
 • Kapky tea tree esenciálního oleje (cca 10)
 • Pár kapek aviváže (můžete vynechat)

Postup:

Vše smícháme v láhvi s rozprašovačem.

Nastříkáme na matraci a je to. Tato směs ničí bakterie, roztoče a zanechává příjemnou vůni. Navíc tea tree olejíček ničí zárodky plísní a navíc funguje to i jako výborná prevence proti štěnicím. Můžete si do směsi přidat i pár kapek levandulového oleje, aby se vám lépe spalo. Matrace takto nebudou zatuchlé a máte jistotu, že spíte v čistém.

Vydezinfikován, čistý, bez zápachu a vlhkosti – tip od vás

Na pravidelnou údržbu matrací zabírá toto fantasticky. Co je nejdůležitější, matrace nejen krásně voní, ale zbavíte je i vlhkosti, roztočů a bakterií, které se v nich nacházejí. Doporučuji přidat k čištění čajovníkový esenciální olej, který působí proti vlhkosti a plísni. navíc odpuzuje brouci a štěnice, které se v matracích mohou usadit. Já na něj nedám dopustit!

Potřebujeme:

 • jedlou sodu
 • několik kapek esenciálního oleje – doporučuji čajovníkový esenciální olej
 • vysavač

Postup:

 • Matrace nejdříve důkladně vysajeme.
 • Sodu smíchanou s několika kapkami esenciálního oleje jednoduše naneseme pomocí síta na celou plochu matrace.
 • V závislosti na znečištění necháme působit 1-2 hodiny.
 • Pak jednoduše zbytky sody vysajeme.

Proč to funguje?

Vysavač odstraní z matrace prach a povrchové nečistoty.

Soda pohlcuje nadměrnou vlhkost, odstraňuje zápach a ničí bakterie na povrchu matrace. Esenciální olej zajistí, že váš matrace bude vonět tak, jak to máte rádi.

Zaručuje dokonalý čistit na matrace – funguje na všechny skvrny

Tento čistič jsem objevila loni a od té doby jsem s ním vyčistila všechny matrace u nás doma a ještě i u mámy. Matrace budou dezinfikovány a funguje to i na starší skvrny od moči, potu či od jídla, stačí jednou za čas nastříkat na celý povrch matrace. Navíc s tímto čističem ušetříte, výroba vás vyjde jen na pár drobných. Jasné, sem tam je dobré potah z matrace vyprat, ale mně se do pračky například nevejde a proto jsem si našla tento způsob!

Potřebujeme:

 • 200 ml 3% peroxidu vodíku
 • 3 lžíce jedlé sody
 • pár kapek tekutého mýdla

Postup:

Povrch matrace vyluxujeme. Všechny přísady jen smícháme v láhvi s rozprašovačem a počkáme, dokud přestane pěnit. Potom lahvičku zavřeme a jednoduše nastříkáme na povrch matrace. Necháme působit alespoň 3 hodiny ve větrané místnosti. Když matrace uschne, můžeme ho obléci jako obvykle.

Našla jsem ještě návod na internetu, jak odstranit skvrny od moči rychle pomocí octa a vody!

Jak odstranit skvrny

Čištění od barevných nápojů – káva, víno, kola.

Na tyto skvrny zabírá nejlépe citrónový roztok nebo ocet. Můžete rozprášit přímo na skvrnu pomocí rozprašovač. Stejně zabírá i čistý líh – aplikujte jej pomocí čisté savé hadříku přímo na skvrnu.

Čištění moči a zápachu

Vyrobte si perfektní odstraňovač skvrn na tyto účely: Smíchejte 1 čajovou lžičku vody v nádobě s 1 polévkovou lžící octa a 1 čajovou lžičkou pracího prostředku. Přidejte 2 polévkové lžíce jedlé sody a kapku saponátu. Roztok vetřete do matrace. Takto navlhčené místo posypte tenkou vrstvou sody a nechte několik hodin působit, nejlépe přes noc. Pomocí vysavače vysajte již suchý prášek sody opět nastříkejte prostředek proti zápachu a místo přikryjte látkou na 30 minut. Když je hadřík suchá, skvrna by již měla být zcela pryč.

Byl tento článek užitečný?