Milujete nádhernou barvu fialek a současně také jejich omamnou vůni? Pak si nesmíte v žádném případě nechat ujít náš dnešní článek. V něm Vám totiž ukážeme přesné důvody, proč se třeba Vašim fialkám nedaří, a také tipy, jak na to, aby se Vašim novým fialkám vedlo co nejlépe.

Přečtěte si naše rady a radujte se z krásných fialek. Výsledky, které se dostaví Vás mile překvapí! 

Osvědčený způsob jak pěstovat fialky

  1. Každá rostlina potřebuje hnojení a fialky nejsou výjimkou. Podle mnoha pěstitelů je nejlepším hnojivem infuze čaje. Ale nemusíte to přehánět a udržovat květ úplně mokrý: přidejte toto hnojivo do půdy pouze na jaře. Nicméně, komerční hnojiva určená speciálně pro fialky nebudou také zbytečná. Základem však ale tak jako tak musí být čajová infuze
  2. Důležitý je také správný květináč. Květiny v něm musí mít místa tak akorát.

3. Co se týče zalévání, nikdy nesmíte zalévat přímo květy. Fialky vůbec nezalévejte tak, že budete kropit vrch rostliny. Vždy musíte zavlažovat odvodňovací miskou. Nikdy ne jinak.

4. Důležité jsou také samotné odvodňovací otvory. Fialky nesnáší vysokou vlhkost a přespřílišné zalévání.

5. Abychom nemuseli ztrácet čas experimenty, doporučujeme zakoupit speciální půdu pro fialky. Je to velmi důležitý krok, protože fialky jsou velmi náročné na měkkou půdu. Někteří zkušení pěstitelé květin doporučují přidat do tohoto druhu půdy vermikulit. Výsledek je mnohem spolehlivější. Kromě toho pomáhá udržovat optimální vlhkost a teplotu. Použijte stejné množství zeminy a vermikulitu.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak pěstovat fialky i s Vašimi přáteli! Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info