Pračka prádla, elektronický přístroj, který nechybí prakticky v žádné rodinné domácnosti.Pračka na prádlo může výrazně rychleji likvidovat nečistoty, než kdybychom prali prádlo ručně. Jsou však situace, kdy je pračka zanesena a dokonce je z ní cítit nepříjemný zápach. V tomto článku jsme pro vás připravili návod, jak udržovat pračku čistou a tím udržovat čisté i prádlo.

Ručně nebo automaticky?

Dříve byla pračka na prádlo snem všech lidí.  rukou a obecně to vyžadovalo spoustu investic, čistících prostředků a prostoru. Na praní v ruce bylo potřeba mnoho mýdla, prostoru i času. Nyní ale máme automatické pračky, ale i o ty usíme pečovat.

Dnešní postup praní

  • Otevření dvířek (horní nebo boční)
  • Vložení špinavého prádla
  • Přidání pracího prášku (gelu)
  • Vyberete správný program
  • Stisknete start 

Zanešená automatická pračka

Vše má ale své slabé stránky a to i právě pračka na prádlo.
Přesto má každý proti sobě vlastní a je to stejné v programované myčce na prádlo. Jak je uvedeno výše, pračka na prádlo je zanášena a kontaminována častým praním prádla. Po nějaké době se začne z pračky vanout nepříjemný zápach. Roto je nutné pračku vyčistit.

Čistění práčky

  • Odstranění vodního kamene
  • Odstranění nečostot v dávkovači
  • Vyčištění těsnící gumy

Jak na to?

Prvním krokem je odvápnění. Za tímto účelem vložte 100-200 g citrusové kyseliny do rozvaděče čisticího prostředku a v základním programu zapněte myčku na 60 °.

Je také velmi důležité vyčistit oblast dávkovače, která je pravidelně zanášena, a na ní se může objevit i vodní kámen. Nejlepší způsob čištění dávkovače je jednoduchý. K tomu potřebujeme utěrku, kterou jsme napustili roztokemčisté vody a citronové šťávy. Vyjměte dávkovač ven a zcela ji vyčistěte utěrkou a omyjte ji.

Důležitou částí je také vyčistění těsnící gumy. Budeme potřebovat 1 lžíci kyseliny citronové, která se smísí s 0,5 litry vody. Do této směsi znovu namočte utěrku, a gumu jednoduše vyčistěte.

Pokud i vás trápí špinavá pračka na prádlo se zápachem, využijte tyto rady a mějte své prádlo opět čisté a jako nové.