Recept Sloní slza - FOTOPOSTUP

Tento zákusek se mi spojuje s oslavami, svatbami, kdy jsem ho z tácky jedla jako první. Dlouho jsem se odhodlávala upéct ho i doma, ale vyzkoušela jsem to. Je to sice můj první pokus, trochu se mi těsto prolomilo, ale mohu se pochlubit, že jsem to zkusila. A určitě jsem ho nepekla naposled. Je tak chutný, těsto je jemné jako pavučinka, je příjemně sladký a banán to dokonale osvěží. Zkuste ho upéct i vy, určitě se vám podaří. Nemáte se čeho bát, sice to vypadá složitě, ale opak je pravdou. Pokud získáte ten správný grif, půjde vám to od ruky. Autor: Janulinka

SUROVINY

Těsto:

6 ks vejce

150 g moučkový cukr

4 dkg kakaa

60 g hrubá mouka

1 ČL prášek do pečiva

Krém:

150 g mleté ořechy

150 ml mléka

250 g máslo

2 ks vanilkový cukr

4 PL moučkový cukr

dle potřeby banány

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Žloutky utřeme s cukrem do pěny. Přidáme kakao, mouku s kypřícím práškem do pečiva. Nakonec přidáme sníh z bílků. Těsto upečeme ve vyhřáté troubě při 200 stupních. Pečeme na pečícím papíru.
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 1
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 2
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 3
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 4

2. Upečené těsto vyklopíme na desku. Stáhneme dolů papír na pečení. Do středu vložíme váleček nebo srolovaný ručník a polovinu těsta překlopíme na druhou přes váleček.

Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 5
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 6

3. Připravíme si krém. V hrnci si zahřejeme mléko, tak aby bylo horké a přidáme mleté ořechy. Pořádně promícháme. Necháme vychladnout.

Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 7
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 8

4. Máslo utřeme s cukrem do pěny. Postupně přidáme vychladlou ořechovou směs a vše spolu mícháme. Vznikne nám ořechový hladký krém. Ten natřeme na vychladlé těsto, které jsme otevřely. Nenatřeme celý krém, necháme si trochu na potření vrchu. Do středu natřeného těsta položíme celé oloupané banány. Mně vyšly dva (záleží na jejich velikosti a velikosti těsta). Polovinu těsta opět překlopíme na druhou polovinu, čímž nám vznikne slza.

Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 9
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 10
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 11
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 12
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 13

5. Na závěr potřeme zbytkem krému vrch zákusku. Vrch můžeme pocákáme čokoládovou polevou. Necháme ztuhnout v lednici a můžeme krájet na úhledné sloní slzy. Zákusek je výborný, jemný, sladký a vhodný na jakoukoliv příležitost.

Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 14
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 15
Příprava receptu Sloní slza - FOTOPOSTUP, krok 16