Cibule je senzační kořenová zelenina, která se používá po celém světě k přípravě nejrůznějších pokrmů a delikates. Tvoří základ mnoha jídel a některé si bez cibule ani nejde představit. Cibule má také celou řadu léčivých vlastností a dokáže pomoci s mnoha věcmi v domácnosti při úklidu. Je charakteristická pro své vlastnosti, při kterých nám při jejím krájení tečou slzy z očí. Představte si, že byste z cibule udělali prášek. Tento prášek byste pak použili pro přípravu jídel, které by tím získali skvělou chuť. Pojďme se podívat, k čemu všemu je cibulový prášek dobrý.

Cibule kdykoliv

Dost často se stává, že se chystáte něco uvařit, ale zjistíte, že vám chybí cibule. Základní ingredience, bez které by dané jídlo bylo o ničem. Do obchodu se vám nechce, a tak přemýšlíte, že to odložíte na jindy. K tomu nedojde, pokud budete doma mít cibulový prášek, jenž situaci vyřeší. Připravit si cibulový prášek je skvělá volba, protože je možné ho přidat do celé řady pokrmů a jídel. Jeho příprava vám nezabere moc času, a navíc vydrží velmi dlouho. Stane se z něj univerzální koření, které si zamilujete.

Potřebné nástroje

Co budete potřebovat pro přípravu perfektního cibulového prášku? Samozřejmě cibuli, troubu, mixér nebo mlýnek na kávu. Dále si připravte nějakou skleněnou dózičku, do které prášek uložíte. Příprava je opravdu jednoduchá a rychlá. Rozhodně stojí za to, to vyzkoušet, protože nikdy nevíte, kdy se vám cibulový prášek bude hodit. Možná se z toho stane vaše oblíbené koření, bez kterého nebudete chtít už vařit. Hurá tedy na přípravu cibulového prášku.

Příprava prášku

Cibuli si nejprve oloupejte a nakrájejte ji na co nejtenčí části. Díky tomu mnohem rychleji uschnou. Mezitím si dejte předehřát troubu na minimum nebo můžete použít také sušičku na potraviny, resp. na maso. V tomto zařízení perfektně usušíte jakoukoliv potravinu. Nakrájenou cibuli vložte na papír z pergamenu na pekáč a vložte do trouby. Nechte péct 12 hodin a v sušičce 6 hodin. Následně ji dejte do mlýnku a umelte na prášek. Ten nasypte do sklenice a uzavřete. Hotovo.