Recept Řezy Elvíra - tvarohové želé řezy

Jemné, ovocně tvarohové řezy. Zákusek výborně chutná hlavně dobře vychlazený z chladničky. Pekla jsem tento dezert již mnoho krát, čili je odzkoušený a ověřený. Donesla jsem i na ochutnávku do práce a kolegové chválili, takže se mohu pustit do šíření tohoto receptu. Ať se líbí, vyzkoušejte. Autor: Adkas

SUROVINY

Těsto:

5 ks vejce

200 g kr. cukr

200 g polohrubá mouka

5 PL voda

5 PL olej

1 lžička prášku do pečiva

špetka sůl

Krém:

500 g jemný tvaroh

1 bal. jahodové želé

100 ml voda

3 ks žloutky

100 g moučkový cukr

250 g máslo

Sníh:

3 ks bílky

3 PL moučkový cukr

citrónové želé

špetka soli

strouhaný kokos na posypání

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Nejdříve si dáme rozpustit ovocné želé do mikr. trouby (cca v 100 ml vody) na jednu minutu. Během té minuty přerušíme ohřívání a želé dobře promícháme. Pak vrátíme zpět a necháme rozpustit. Můžeme to dělat i na ohni, ale dáváme pozor, aby nám nezačalo vřít. Želé jsem použila na 570 ml tekutiny, já ho však rozpustila pouze v 100 ml vody.
  2. Bílky vyšleháme se špetkou soli, když máme pěnu, přidáme cukr a šleháme, dokud se cukr nerozpustí. Na nejmenších otáčkách zašleháme žloutky, přidáme vodu, prošleháme, přidáme olej a znovu prošleháme. Ručně, pouze vařečkou přimícháme prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva. Těsto vylijeme na plech 30 x 40 cm, dno jsme vyložili pečícím papírem a dáme péct do předem vyhřáté trouby. Pečeme na 190 st. cca 15-20 minut. Vyjmeme a necháme vychladnout.
  3. Měkké máslo utřeme s cukrem do pěny, zašleháme žloutky, přidáme tvaroh a krátce šleháme. Po částech zašleháme i vychladlé rozpuštěné želé a vše dobře promícháme.
  4. Na těsto naneseme tvarohovou náplň, je trochu řidší, ale ona se během tuhnutí v chladničce stáhne.
  5. Dokud se zákusek chladí v ledničce, připravíme si sníh. Bílky vyšleháme se špetkou soli, přidáme cukr a šleháme. Na závěr přidáme vychlazené citrónové želé, které v malých množstvích zašleháme do bílkové pěny. Opět je trochu řidší, ale v chladničce ztuhne. Vrch poprášíme kokosem a odložíme do lednice nejlépe na celou noc.
Příprava receptu Řezy Elvíra - tvarohové želé řezy, krok 1

Můj blog: Adkas-tastyfood