Recept Pruhovaná roláda s citrónovým krémem

Výborná roláda s citrónovou náplní :) Už mě omrzela klasická jednobarevná roláda, tak jsem přemýšlela, jak ji celou vylepšit. Do části těsta jsem přidala kakao a na plech jsem vrstvila pásy světlého a kakaového těsta. Vyšlo mi to dokonale. Pokud chcete, aby byl krém výrazněji po citronech, přidejte i citronovou kůru. Já jsem neměla bio citron a ještě jsem nepřišla na chuť tím z obchodu chemicky ošetřeným, tak jsem raději přidala jen šťávu. Autor: Blažena

SUROVINY

Světlé těsto:

4 ks vejce

4 PL jemný krystalový cukr

4 PL polohrubá mouka

1/2 balíček kypřící prášek do pečiva

Kakaové těsto:

4 ks vejce

4 ks jemný krystalový cukr

3 PL polohrubá mouka

1 PL holandské kakao

1/2 balíček kypřící prášek do pečiva

Náplň:

250 ml mléko

3 PL hladká mouka speciál

250 g máslo

1 ks citrón – šťáva

200 g moučkový cukr

Poleva:

200 g tmavá čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Piškota žlutá: bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, po lžících přidáme cukr, po jednom žloutky, mouku s práškem do pečiva smícháme, prosejeme a přidáme do pěny.
  2. Piškota kakaová: bílky vyšleháme se špetkou soli do pěny, po lžících zašleháme cukr, po jednom žloutky, prosátou mouku smíchanou s práškem do pečiva a kakaem, jemně zamícháme.
  3. Pomocí cukrářského sáčku naneseme na plech vyložený pečícím papírem pásy žlutého těsta šikmo po plechu s mezerami a do mezer naneseme kakaové těsto. Plech rozměr 43×37 cm. Upečeme při teplotě 180 ° C 25 minut. Trochu necháme vychladnout a srolujeme i s papírem. Necháme vychladnout.
  4. Náplň: z mléka a mouky uvaříme hustou kaši, necháme vychladnout. Máslo pokojové teploty vyšleháme, přidáme moučkový cukr, znovu vyšleháme, po částech přidáme vychladlou kaši a šťávu z jednoho citronu. Trochu si odložíme na potření povrchu rolády.
  5. Z rolády odstraníme papír, rozvineme a natřeme krém. Odloženým krémem potřeme povrch rolády a polijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou. Necháme ztuhnout. Odložíme do chladu. Horkým nožem nakrájíme na řezy. Dobrou chuť!