Orchidej vyžaduje zvláštní péči. V dnešním článku Vám proto ukážeme, jak o ni správně pečovat tak, aby kvetla a aby se rozkvetla i tehdy, když už se zdála být zatracena. Můžete se tak při dodržování některých pravidel z orchideje těšit pořádně dlouhou dobu. Výsledek Vás mile překvapí.

Tipy, které Vám představíme, jsou prostě geniální. Tuto péči a rozkvetlou orchidej si zamilujete a vyplatí se Vám. Stačí dodržovat těchto pár geniálních základních pravidel.

Tipy pěstování orchidejí

  1. Ve volné přírodě roste orchidej zcela sama, přichycená ke stromu. V domácích podmínkách je však nutné dodržovat speciální postupy.
  2. Běžně stačí zalévat orchidej jednou za 2 týdny. To však musí být provedeno ne zcela standardním způsobem. Ponořte rostlinu přímo do perforovaného květináče v misce s teplou vodou na 30 sekund. Zároveň můžete listy opláchnout tekoucí vodou.
  3. Orchidej zvládne teplou sprchu, ale především miluje okysličenou vodu. Doporučujeme proto zásobit se deštěm nebo odstátou vodou. Po koupeli musí být nádoba s rostlinou nakloněna tak, aby se přebytečná tekutina vytekla.
  4. Orchidej vypadá něžně a zranitelně, i když ve skutečnosti je povrch listů a květů poměrně pevný. Proto se nebojte utírat rostlinu každé 2 dny vlhkým hadříkem, aby prach neovlivňoval její dýchání.

5. V tropických lesích rostla orchidej ve stínu mnoha stromů, v poměrně teplých a vlhkých podmínkách. Proto ji v létě ukryjte ve stínu před spalujícím sluncem. V domě nebo bytě, je nejlepším místem pro rostlinu okno na severní stranu.

6. Orchideje nemají rádi pohyb. Rostliny to vnímají jako stresující situaci a mohou šokem přijít k újmě. Místo toho Vám doporučujeme, abyste pravidelně obměňovali náplň květináče.

7. Orchidej nepotřebuje speciální hnojiva. Stačí dodržovat zmíněná pravidla, pravidelně ji zavlažovat a neexperimentovat.

Sdílejte tyhle překvapivé tipy na pěstovaní orchidejí i s Vašimi přáteli. Určitě se jim budou také hodit! 

zdroj: sovkusom.ru