Ani by mě  nenapadlo, co může obyčejná rýžová voda udělat. Její účinky oceníte nejen v případě, že máte problémy s vlasy nebo pokožkou, ale také vaše orchideje.

Výzkum provedený v Japonsku zjistil, že rýžová voda obsahuje inositol, který snižuje povrchové tření a zvyšuje elasticitu vlasů. Další výzkum dospěl k závěru, že rýžová voda má pozitivní vliv na pokožku a je prospěšná pro lidi s kožními problémy. Lupiny nebo svědění jsou častými problémy pokožky hlavy, takže otravování může pomoci opláchnutí rýžovou vodou.

Tajemství krásných vlasů

Tajemství krásných vlasů asijských žen leží v obyčejné rýžové vodě. Důkladně opláchněte půl šálku nevařené rýže a nalijte do mísy. Nalijte 2-3 šálky vody a nechte ji 30 minut namočit. Potom namočte vodu do jiné nádoby a použijte ji k opláchnutí vlasů.

Fermentace – podle výzkumu má voda připravená tímto způsobem více antioxidantů, takže by měla bojovat proti většímu poškození vlasů a kožních buněk. Postupujte stejným způsobem jako při namáčení, ale před vypuštěním nechte stát alespoň 2 dny při pokojové teplotě a nechte kvasit. Teprve pak napětí a použití.

Zázrak pro rostliny

Rýžová voda je jedním z nejlepších organických hnojiv pro vaši zahradu. A s tím není nic zvláštního – při opláchnutí to chytněte a použijte k zalévání rostlin na zahradě.

Rýžová voda obsahuje řadu látek, které najdeme v zakoupených rostlinných hnojivech. Obsahuje vitaminy B (zejména B1 a B2), prvky „NPK“ (dusík, fosfor, draslík). škroby, tuky, uhlohydráty, ale také komplexní živiny, které rostlina přeměňuje na energii, sílu a odolnost vůči škůdcům.

Voda ze sceďené rýže

Voda, ve které jste nasákli rýži, je plná vitamínů a živin. Rýžová voda je bohatá na vitamín B, škroby a další nebezpečné živiny. Dejte ji do ledničky a podívejte se na zalévání rostlin. Nikdy nalijte studenou vodu, je možné, že voda může snít v klidu!

Hnojivo pro pokojové rostliny a jiné rostliny ve vaší zahradě

Skutečná výhoda spočívá v tom, že rýžová voda není tolik potřebována a často není potřeba. Naopak, jeho účinky jsou tak výrazné, že pravidlo méně je více. Doporučujeme zalévat vodu z rýže 1-2krát týdně a pouze v hlavní sezóně. Mimo sezónu, když rostliny odpočívají, by rýžová voda na ně měla zbytečný stimulační účinek a nezůstávala by. Rýžová voda je zázrakem rostlin, zejména v menších dávkách. Jako odměnu rostou rostliny rychle, zrychluje se proces kvetení a zrání plodů a rostliny získají skutečnou vitamínovou bombu.

Domácnost

Rýžová voda pohlcuje pachy a přidává na povrch zvláštní lesk – zkuste přelakovat dřez nebo jej použijte k mytí plastových plechovek, od kterých musíte získat zápach. Rýžová voda se také používá v Japonsku a Číně k potahování skleněných povrchů, což jim nejen dává lesk bez rozmazání, ale také škrob, aby se zajistilo, že okna zůstanou po dlouhou dobu v perfektním stavu.

Starověký lék na zdraví

Recept ze staré minulosti

O dávných účincích této vody, nejen na zdraví, se hovořilo ve starověku. Potřebujeme pouze rýži a vodu. Je to, jako byste šli vařit. Přidejte však trochu vody více než obvykle. Pokud se směs zasekne, vylijte rýžovou vodu a použijte k pití.

Jakou má sílu?

 • Tento nápoj lze pít horký nebo studený. To jsou účinky:
 • Zlepšuje krevní tlak,
 • Zvyšuje koncentraci zdravých sacharidů v těle,
 • Potlačuje pocit hladu,
 • Léčí gastroenteritidu,
 • Zklidňuje trávení,
 • Pročišťuje pokožku,
 • Pomáhá proti pórům na obličeji,
 • Prospěšná je pro vlasy – jsou zdravější a lesklejší,

Lepší než drahá kosmetika

Rýžová voda je vynikajícím pomocníkem v oblasti péče o vlasy a pokožku. Po pravidelném mytí vlasů opláchněte vlasy rýžovou vodou. Rýžová voda obsahuje řadu minerálů a živin, které dodávají vlasům přirozené zdraví, lesk a pružnost. Rýžová voda má stejný blahodárný účinek na pokožku, která zanechává jemnou a hladkou. Kromě toho je nejúčinnějším přírodním tonikem, pomáhá uvolňovat póry a přirozeně zjemňuje pokožku. Ti, kteří jej pravidelně používají, souhlasí s tím, že je z obchodu účinnější než drahá kosmetika.

Rýžová voda na kůži a vlasy

Budeme potřebovat:

 • ½ šálku nevařené rýže
 • vodu

Jak na to :

 1. Opláchněte rýži nejprve 1 šálkem vody k odstranění nečistot.
 2. Poté přeneste rýži do mísy a nalijte ji vodou.
 3. Smíchejte rukma a vytvořte kouli (to pomůže vitamínům a minerálům rychleji se uvolňovat do vody) a nechte stát 10-15 minut.
 4. Potom vypustíme vodu a sbíráme ji do samostatné nádoby. Můžeme jej okamžitě použít k opláchnutí vlasů nebo pokožky.