Je léto a vysoké teploty, které nutí naše tělo k nadměrnému pocení. Z toho důvodu používá velká část obyvatel deodoranty a přípravky proti pocení. Takový sprej nebo kulička pod pažemi dokáže hodně pomoci s nepříjemným pocením a zápachem s tím spojeným. I přesto, že na trhu se objevuje velké množství nejrůznějších produktů, stále je mnoho deodorantů, které po sobě nechávají nepříjemné bílé stopy. Zejména na tmavém oblečení nemusí taková skvrna vypadat úplně hezky, a proto je dobré vědět, jak se takových případných skvrn efektivně zbavit. Pojďme se spolu podívat na osvědčené metody.

Nevyhazujte šaty

Pokud se už chystáte vyhodit své černé nebo tmavé tričko do popelnice, protože na něm máte nepříjemnou bílou skvrnu po deodorantu, pak zadržte. Takové radikální řešení není nutné, budete-li vědět, jak se bílých skvrn zbavit. V pohodě to zvládnete v pohodlí vašeho domova během krátké chvíle. Bílá skvrna je pro mnoho lidí velmi nepříjemná záležitost, neboť nepůsobí hezky, a navíc ničí vizáž celého outfitu. Vyzkoušejte některou z těchto metod.

Metoda se solí

Tato efektivní metoda je vhodná pro skvrny, které se do látky už více zažraly a nejdou z ní odstranit. Poskvrněnou oblast na šatech navlhčete vodou a potom ji posypte solí, kterou jistě máte všichni doma. Čím déle na skvrně sůl zůstane, tím lépe. Ideální je nechat ji tam několik hodin. Potom skvrnu opět navlhčete, přidejte další špetku soli a látkou třete. Následně vložte látku do pračky a vyperte ji obvyklým způsobem. Nakonec nechte vysušit. Uvidíte, že skvrny budou pryč. Metoda se hodí pro tmavé i bílé oblečení.

Metoda se starými punčocháči

Další metoda je také oblíbená a velmi efektivní. Spolehlivě odstraní skvrny po deodorantu z látky, aby byla zase krásná a čistá. Tato metoda se hodí především pro ty situace, kdy se deodorant teprve vstřebal do látky. Je tedy vhodná pro čerstvé skvrny, které ještě nejsou tolik zažrané v látce. Jde o velmi rychlou a jednoduchou techniku, která během krátké chvíle odstraní všechny skvrny, resp. stopy, po deodorantu.

Vše, co k této metodě potřebujete, jsou staré nylonové punčocháče nebo ponožky. Vezměte si je do ruky, zkruťte je do koule a pomocí této koule začněte třít skvrnu na látce. Představte si, že koule je hadr a tím hadrem chcete skvrnu vyčistit. Během chvíle vám skvrna začne mizet přímo před očima. Sami budete sledovat, jak postupným třením punčochy o látku skvrna mizí. Upozorňujeme ovšem, že tato metoda je vhodná opravdu jen na čerstvé skvrny, které se ještě tolik nezažraly do látky.

Nakupujte vědomě

Vyzkoušejte obě dvě metody, pokud potřebujete svoje prádlo očistit od skvrn po deodorantu. Do budoucna ovšem doporučujeme, abyste se při nákupu těchto prostředků dopředu ujistili, zda dělají skvrny či ne. Ušetříte si tak do budoucna spoustu trápení a času.