Plevel se nemusí objevit jenom na vašich záhonech. Je velkým problémem také na různých příjezdových cestách, nebo na chodnících. Pokud vás zde také trápí, ukážeme si, jak si s ním můžete poradit. A je to jednodušší, než si myslíte.

Jde to i bez chemie

Řada lidí udělá to, že pokud se plevel ve spárách mezi dlažbou objeví, tak zajedou do obchodu a koupí chemii. Je to sice možnost, ale ne úplně nejlepší. A to hned z několika důvodů. Tím prvním je to, že chemie na plevel je celkem drahá. A navíc nemusí být vždy stoprocentní, což je další problém. Opomenout však nelze také to, že chemie může být i nebezpečná. Pro nás, pro děti, ale i pro domácí mazlíčky. Proto si ukážeme, že odstranit plevel lze i jednoduše, konkrétně potom zcela bez chemie.

Co budete potřebovat?

Kladem je, že ty věci, které budete potřebovat, snadno najdete u vás doma. Ve vaší kuchyni. A tak nemusíte vyrážet do obchodů, nebo kamkoliv jinam. A pokud už budete muset vyrážet, postačí vám jenom pár korun v kapse. Více jednotlivé ingredience skutečně nestojí. Stačí, když si připravíte:

  • 300 ml vody
  • 100 ml octa
  • 1 lžíci soli
  • 1 lžičku tekutého mýdla

Když máte všechny dané ingredience, tak určitě tušíte, co s nimi udělat. Stačí jednoduchá věc, a to smíchat je dohromady. Pokud navíc voda a ocet budou ohřáté, je to jenom dobře. Vysoká teplota vám při odstranění plevele pomůže.

Použití je snadné

Máte roztok hotový? Potom už ho stačí jenom použít k tomu, abyste plevel z vaší příjezdové cesty nebo chodníčku eliminovali. Nejlepší je směs nalít do rozstřikovače a potom aplikovat právě na spáry mezi dlažbou. Takto opakujte ještě několik dní a následně se dostaví výsledek. Plevel se spálí a zahubí a vaše příjezdová cesta bude dokonalá. Kromě samotné eliminace je možné tuto směs používat i jako prevenci a tak zajistit, že se plevel v budoucnu ani nebude objevovat.