Recept Piškotová roláda s tvarohem a jahodami

Pokud máte chuť na sladké a nechcete čekat, dokud vám ztuhne krém, aby se koláček dal nakrájet doporučuji vám připravit rolády. Ty jsou tak chutné a jednoduché a hlavně velmi rychlé. Víte připravit milión krémů na různé způsoby, víte přidat ovoce podle chuti a podle toho, co máte doma. Roláda je jemná a ke kávičce jako stvořená.

SUROVINY

Na piškot:

4 ks vejce pokojové teploty – žloutky a bílky zvlášť

160 g hladké mouky

160 g cukru krupice

4 lžičky vlažné vody

olej na pomazání pečícího papíru

Na náplň:

450 g tvarohu (v obalu v kostce)

2 lžíce vanilkového cukru

250 g čerstvých jahod

hustá jahodová marmeláda na pomazání piškotu

cukr moučka na poprášení

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Troubu předehřeji na 170 °C a připravím si velký plech, který vyložím pečícím papírem. Žloutky vyšlehám s cukrem do nadýchané pěny a přimíchám mouku. Poté zvlášť vyšlehám bílky do nepříliš pevného sněhu a lžičku po lžičce do něj přidávám vodu. Jakmile je sníh tuhý, opatrně ho vmíchám do žloutkové směsi.
  2. Papír, který je na plechu, pomažu celý olejem a rovnoměrně na něj těsto rozprostřu. Peču 10 minut nebo dozlatova.
  3. Připravím si velkou čistou utěrku, kterou jen lehce pokropím vodou (ale opravdu jen malinko), upečený korpus na ni položím pečícím papírem vzhůru a stáhnu ho.
  4. Takto připravený piškot zabalím i s utěrkou do ruličky a nechám vystydnout. Mezitím si očistím jahody a nakrájím je na plátky.
  5. Tvaroh vyšlehám s cukrem (dle chuti si ho můžete přisladit). Jakmile korpus vystydne, opatrně ho rozvinu, pomažu marmeládou, lehce nanesu část tvarohu, pokladu jahodami a ty potřu druhou částí tvarohu.
  6. Roládu pak pevně zavinu a lehce zapráším cukrem.

Zdroj: Vaření a pečení s radostí