Řada lidí si samozřejmě myslí to, že k pěstování rostlin jsou třeba velké záhony. Není to až tak pravda, jelikož pěstovat cokoliv se dá i na menší ploše. Může se jednat třeba o váš balkon, nebo terasu. Je třeba si uvědomit, že nepotřebujete jenom rovnou plochu, jelikož pěstovat své rostliny můžete i takzvaně vertikálně.

Stačí pár věcí

Na vertikální pěstování rostlin postačí jenom pár běžných věcí, které koupíte v zahradnictví, popřípadě ve stavebninách. Opatřete si kousek plastové trubky, květináč, potom kousek pletiva, dále pevnou folii a zeminu. Tím máte vše, co potřebujete po ruce a můžete se pustit do výroby netradičního, ale praktického záhonu.

Pletivo do květináče

Nemusí se jednat nutně jenom o květináč, jelikož se dá klidně použít také plastový kýbl. Do něho umístěte pletivo tak, aby bylo po celém obvodu. Na jeho koncích ho spojte, aby drželo. Třeba známou elektrikářskou páskou.

Připravte trubku

Když je základ pro vertikální záhon na pěstování rostlin připraven, tak se můžete pustit do přípravy trubky. Její konec důkladně utěsněte, třeba lepicí páskou.

Následně trubku umístěte do základu vašeho záhonu. Tedy do květináče, na jehož dno můžete dát pro zajištění stability kameny. Trubku do něho dejte utěsněnou částí dolů.

Nyní folii a zeminu

Základ je hotov a tak můžete pokračovat dále. Vezměte folii nebo jiný materiál a umístěte ho z vnitřní části celého obvodu pletiva.

Potom vezměte zeminu a nasypte ji do prostoru mezi folií a mezi trubkou. Nebojte se vše důkladně upěchovat a důkladně udusat.

Můžete sázet

Posledním krokem je sázení. Nožem nejprve nařízněte folii. Poté pomocí bodáku propíchněte středovou trubku právě v místě, u kterého bude rostlina. Tu následně zasaďte do hlíny, kde byl ve folii vytvořen otvor. Takto postupujte s dalšími rostlinami.

Jste hotovi

Váš netradiční květináč je hotov. Nyní už je třeba rostliny jenom zalít. To uděláte tak, že středovou trubku naplníte vodou. Ta bude díky vytvořeným otvorům mířit na ta správný místa, přímo k vašim rostlinám.