Dnes vám chceme představit vynikající metodu vysazování a kultivace okurek, která umožňuje dosáhnout až 10-krát větší úrodu! Chcete-li použít tento způsob pěstování, nepotřebujete ani zahradu: okurky můžete pěstovat i na balkoně nebo na verandě. Pokud i máte zahradu, toto šetří místo a okurky můžete umístit do kterékoli části. Další výhodou je, že keřové okurky vyžadují minimální péči a nemusí se zalévat každý den.

potřebujeme:

vědro s minimálním objemem 10 litrů (ideální použít 16 litrové a více)

vrtačku s malým průměrem nebo velký hřebík

vytrhané plevel ze zahrady

běžnou zeminu

2 – 3 lopaty písku

2 – 3 lopaty kompostu nebo fermentovaného hnoje

plastovou láhev s objemem 2 litry + jehlu

vodu

semena nebo sazenice okurek

lopatku

Nejlepší je zvolit si plastové vědro, protože kovové se v noci příliš ochlazuje av důsledku toho se ochlazuje i substrát v nich. Chcete-li takové okurky použít také k dekoraci zahrady, použijte pěkné nové vědra nebo pěkně vypadající plastové nádoby (květináče).

Postup:

  1. Na dně kbelíku udělejte nejméně 10 děr (vyvrtat je můžete 8 mm vrtákem), přes ně bude odtékat přebytečná voda.

2. Plevel ohněte nebo potrhajte na menší kousky a položte na spodek kbelíku tak, aby zabírala asi 1/4 objemu. Bude představovat drenážní vrstvu. Když se plevel rozkládá pod půdou, uvolňuje teplo a obohacuje půdu o humus a živiny. Můžete použít jakoukoliv plevel nebo posečenou trávu.

3. Vrstvu plevele přikryjte 3 – 5 cm vrstvou obyčejné půdy.

4. Do kbelíku přidejte 2 – 3 lopaty písku a 2 – 3 lopaty fermentovaného kompostu nebo hnoje. Pak je přikryjte 10 cm vrstvou půdy. Promíchejte. Tímto způsobem získáte silnou vrstvu hnojené půdy, která se dostane ke kořenům a bude sloužit jako výborná výživa. Půdu lze smíchat s pískem a fermentovaným hnojem / kompostem iv samostatné nádobě a potom je přidat do kultivační nádoby.

5. Naplňte vědro zeminou tak, aby byly asi 3 cm od okraje volné.

6. Pak je třeba nainstalovat zavlažovací systém, protože v horkých dnech substrát ve kbelíku velmi rychle uschne. Proto je dobré zajistit nepřetržitou vlhkost půdy, kterou okurky milují.

Jak na to

Vezměte 2-litrovou plastovou láhev. Naplňte ji vodou a důkladně ji uzavřete tak, aby do ní nevnikl žádný vzduch. Usnadní to vytváření malých otvorů pomocí jehly. Vzhledem k tomu, že láhev je nainstalována na okraji kbelíku a osivo / rostlina je vysazena v jejím středu, otvory by měly být na čelní straně láhve, která já orientovaná směrem k semínkům / rostlinkám, asi 3 – 4 cm od spodku láhve a ve vzdálenosti 2,5 – 3 cm od sebe, na stejné úrovni.

7. Pokud je láhev uzavřena, voda sotva vytéká přes malé otvory. Po otevření láhve do ní začne vnikat vzduch, což způsobuje vytékání vody.

Po propíchnutí láhev zahrabte do země 5 – 6 cm (otvory by měly být 3 cm pod zemí), na okraji kbelíku, přičemž otvory musí směřovat do středu a víčko třeba pořádně zavřít.

Půda nasaje vodu, kterou potřebuje. Pokud chcete zintenzivnit zavlažování, jednoduše otevřete uzávěr láhve.

7. Uprostřed kbelíku udělejte důlek, zasejte semeno nebo zasaďte sazenice.

8. Později budete muset provést postupy, které se uplatňují i ​​při pěstování okurek v zahradě (vázání, sběr).

Tato metoda pěstování je účinná i proto, protože do půdy stačí přidat malé množství hnojiva, abyste získali lepší úrodu, namísto hnojení celé zahrady. Takže je to mnohem ekonomičtější. Přejeme bohatou úrodu!