Recept Otěckov koláč z brambor

Nevěděla jsem jak pojmenovat tento zákusek, tak jsem ho nazvala Otěckov koláček z brambor. I do těsta, i do krému jdou uvařené brambory ve slupce. Vrch jsem zalévala čokoládovou polevou a kraje jsem ještě zdobila kokosem. Zkuste si připravit tento skvělý oříškový netradiční koláček. Brambory tam ani necítit. Budete mile překvapeny z výsledku. Poprvé jsem byla i já a teď ho dělávám i dvakrát do měsíce. Autor: Milluska

SUROVINY

Těsto:

5 ks vajec

200 g cukr písek

1 bal. vanilkový cukr

250 g ve šlupce uvařených brambor

70 g mleté ořechy

1 lyžice kakao

50 g strouhanka

1 lyžice rum

Náplň:

250 g ve šlupce uvařených brambor

100 g cukr písek

50 g mleté ořechy

0,5 dcl rum

100 g máslo

meruňková marmeláda

čokoládová poleva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. V prvním řadě si dám uvařit pul kila brambor. Po uvaření je dám vychladnout a pak oloupu a prolisuji. Rozdělím na půl. (250 g) Vejce s cukrem vyšlehám do zpěnění, přidám vanilkový cukr, ořechy, kakao, strouhanku a rum. Nakonec přidám prolisované brambory. Pekáč potírám sádlem a posypu polohrubou moukou.
  2. Do teplé trouby vložím těsto. Peču na 170st. asi tak 30 min,ale hlídám si to. Po upečení těsto nechám vychladnout. Vychladlé těsto překrojím pozdlžně na tři stejné díly.
Příprava receptu Otěckov koláč z brambor, krok 1
Příprava receptu Otěckov koláč z brambor, krok 2

3. Pokud se mi peče těsto připravím jsi náplń. Míchám máslo s cukrem a postupně přidávám ořechy,rum a brambory. První spodní díl natřu marmeládou, pak náplní, stejně druhý, navrch třetí. Nakonec jsem koláč polila čokoládovou polevou. Viz foto.

4. Koláč je moc dobrý, nik nevěřil, že je v něm pul kila brambor :-)