Domácí mazlíčci jsou perfektní a věrní partneři. Ale zvířecí srst s čistou domácností nejde dohromady. Ti, kdo mají svého zvířecího přítele, rozhodně potvrdí, že zbavit domácnost zvířecí srsti je nadlidský výkon. Natož dlouhodobě.

My Vám proto teď ukážeme geniální triky, díky kterým se zbavíte zvířecí srsti nadobro a bez práce. Uvidíte, že budete mile překvapeni.

Tipy jak zbavit domácnost chlupů

  1. K čištění hladkých povrchů, jako jsou dlaždice, laminát nebo dřevo, nemusíte používat vysavač, protože veškerá srst stoupne do vzduchu a poté se znovu usadí na podlaze. Lepší je, když otřete podlahu mopem a poté mikrovláknem. Pomůže odstranit i zbytky srsti.
  2. Koberce jsou trochu jiné. Vysavač obvykle shromažďuje malé množství srsti z vlněných povrchů. Pokud ale posypete koberec sodou a necháte ji 10 minut působit, a teprve potom povrch vysáváte, získáte mnohem více srsti zachycené ve vysavači. A soda Vám pomůže zbavit se nepříjemných pachů.

3. Pokud je na koberci ještě srst, nasaďte si gumové rukavice a mírně je navlhčete, pomohou Vám shromáždit všechny zbytky.

4. Pokud máte takový robotický vysavač, nechte jej zapnutý, když jdete do práce. Bude schopen v klidu odstranit poměrně velké množství srsti. Navíc kočky milují takové malé UFO a nebudou, když nebudete doma, tolik osamělé.

5. Mikrovlákno Vám pomůže odstranit srst z hladkých povrchů.

6. U čalouněného nábytku použijte gumovou stěrku.

7. Můžete použít i obyčejný kartáč.

8. Chcete – li odstranit srst z oblečení, přidejte během praní trochu octa a vhoďte do bubnu speciální prací koule. Ocet způsobí, že srst se oblečení pustí a koule ji shromáždí.

Sdílejte tyhle geniální triky jak zbavit domácnost chlupů i s přáteli! Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: ujut-v-dome.ru