Orchidej je krásná rostlinka, ale vyžaduje zvláštní péči. V dnešním článku Vám proto ukážeme, jak o ni správně pečovat tak, aby kvetla a kvetla neomezeně. Když budete dodržovat těchto našich deset pravidel, z orchideje se budete těšit pořádně dlouhou dobu. Navíc bude mít famózní květy.

Teď Vám tajemství péče prozradíme. Stačí pouhých deset kroků a budete mile překvapeni výsledkem.

Geniální triky jak rozkvést orchidej

 1. Šok
  Navoďte orchideji trochu nepohodlí. Musíte jí tedy v krajním případě způsobit šok. Ať už v podobě náhlé a prudké změny teploty, nebo namočení do ledové vody.
 2. Kořeny
  Dávejte velký pozor na kořeny. Orchidej nikdy nepřesazujte z průhledného květináče. Kořeny orchideje vyživují celou rostlinu a potřebují svůj dostatek světla a vzduchu. Na to nezapomínejte.
 3. Pozor na místo
  Orchidej nikdy nestěhujte. Špatně snáší změny a tak není vhodné přemísťovat ji z místa na místo. Orchidej tohle snáší velmi špatně. Přemisťujte ji až je to nezbytně nutné, třeba kvůli světlu, jak si ostatně řekneme hned v dalším bodu.
 4. Světlo
  Různé druhy orchidejí vyžadují různé množství světla. Pokud rostlina nekvete, nemusí mít dostatek světla. Pak ji musíme přesunout na světlejší místo nebo jí přisvětlovat.
 5. Zavlažování
  Kořeny orchideje rychle podléhají hnilobě. Proto musíte rostlinu zavlažovat opravdu až tehdy, když je kůra i půda úplně suchá. To znamená jednou za deset až dvanáct dní. Dávejte pozor i na to, abyste orchidej zavlažovali jen tehdy, je li venku krásné počasí.
 6. Teploty
  Musíte dávat pozor na teplotu. Ve dne by měla být rostlina v teplé místnosti a v noci tam, kde se teplota pohybuje mezi 16 až 18 stupni. V létě přemístíme rostlinu do zahrady a podporujeme fotosyntézu a oxid uhličitý, který hraje důležitou roli při kvetení.
 7. Hnojivo
  Správné hnojivo je také klíčem pro nekonečné kvetení. Potřebujete hnojivo s fosforem a draslíkem.
 8. Vlhkost
  Orchidej potřebuje dostatečnou vlhkost. Absolutně nesnáší suchý vzduch. Na to je skutečně potřeba dohlédnout.
 9. Věk orchideje
  Pokud Vám orchidej přestala kvést, měli byste se začít zajímat o to, jak stará je. Věk se dá snadno určit podle listů. Rostlina, která je určitě víc, než rok stará, má 5-8 listů, ne méně.
 10. Doba odpočinku
  Nechte orchidej načerpat dostatek sil. Přesazujte ji každí dva až tři roky. Současně dodržujte uvedené podmínky, které uvádíme výše.

Sdílejte tyhle geniální triky jak znovu rozkvést orchidej i s přáteli! Určitě budou také mile překvapeni výsledky! 

zdroj: ketkes.com