Kromě toho, že skořice zabraňuje šíření plísní a škůdců, tento prášek je také velmi užitečný k urychlení zakořenění řízků. To však není vše, přinesli jsme vám sbírku nejlepších triků s mletou skořicí, které pomohou vašim rostlinkám!

odežene hmyz

Skořice je velmi oblíbená u lidí, ale o hmyzu to neplatí. Takže pokud máte na zahradě mravenci nebo housenky, nezoufejte: jen malé množství tohoto koření je pomůže odstranit. Chcete-li udržet škůdců pod kontrolou, stačí nasypat skořici na zem kolem rostliny nebo tam, kde se chcete nechtěného hmyzu zbavit.

Nejlepší přírodní fungicid

Skořicový prášek může být použit na řešení různých problémů v zahradě. Jeho aplikace přináší úžasné výsledky a můžete je vidět velmi brzy. Skořicový prášek můžeme použít jako přírodní fungicid. Skořice ničí houby, vyděsí hmyz, chrání sazenice a podporuje hojení drobných poranění. Kromě toho je 100% přírodní, zdravé a navíc i nesrovnatelně levnější než kupované fungicidy.

Zlikviduje plíseň v půdě i na rostlině

Pokud plíseň vyroste na samotné rostlině, nasypte na ni skořicový prášek, abyste zastavili růst tohoto nežádoucího úkazu. Stejně můžete posypat substrát se skořicí – to stačí na obnovení zdraví vašich rostlinek a sazenic.

Léčí choroby sazenic

Když pěstujeme ovoce nebo zeleninu, poslední věc, kterou chceme vidět, je nemoc sazenic. V důsledku nemoci zelenina nebude klíčit a nebudeme mít ani zdravé a krásné ovoce. Semena nebo sazenice mohou být napadeny chorobou. Jedná se o celou řadu problémů, které mohou být způsobeny různými typy hub nebo špatnými podmínkami v půdě. Abyste se vyhnuli škodlivým vlivům, přidejte skořici do svého běžného hnojiva nebo přímo do půdy, ve které vaše rostliny rostou už od semínka či sazenice.

Nepřekonatelná na odřezky

Když rostlinu rozmnožujete řízkováním, nemusíte používat chemikálie na stimulaci jejich zakořenění – stačí jen řeznou část vložit do mleté ​​skořice a následně zapíchnout do substrátu a nechat růst. Odřezek je ošetřen a bude růst rychleji.

Tajná zbraň pro každého zahrádkáře – recept který zabere vždy

Skořice je perfektní řešení pro každého zahrádkáře a také vám pomáhá šetřit peníze, protože nemusíte kupovat drahé výrobky z obchodu. Když budete počátkem jara pěstovat sadbu, zapamatujte si výborný recept, který je jednak vynikajícím fungicidem a také urychluje růst!

potřebujeme:

  • ½ litru vody
  • 2 rozdrcené tablety aspirinu
  • 1 lžíce skořicového prášku (10 g)

postup:

Vložte všechny přísady do mísy. Nechte směs stát 12 hodin. Pak sceďte a přelijte do jiné nádoby. Namočte sazenice do výsledné kapaliny na dvě hodiny. Pokud máte stále nadbytečnou tekutinu, vylijte ji, protože během skladování ztrácí své vlastnosti.

Skořice ošetřuje poškozené rostliny

Pokud jste rostlinu poškodili, ale má na povrchu ránu, stačí když toto místo posypete mletou skořicí – což zabrání infekcí, šíření onemocnění a urychlí proces hojení.

Zdroj:dobrenoviny.sk