Recept Obrácené jablkové řezy s pudinkovým krémem

Tak jsem po všech těch svátcích a oslavách udělala revizi “skladových zásob” a zjistila jsem, že je nevyhnutelně nutné začít opět likvidovat uskladněná jablíčka. Štrůdlík nechtěli, prý něco…něco…no NĚCO… Bylo mi nad slunce jasnější, že je “honí mlsná” na něco lepšího. 😀 Takže opět jedna variace na náš oblíbený moučník… Autor: Danka

SUROVINY

Základ:

cca 10 ks jablek

1 bal. vanilkový cukr

3 lžíce strouhanky

Těsto:

3 ks vejce

160 g krystalu

100 ml oleje

100 ml teplé vody

250 g polohrubé mouky

1 bal. prášek do pečiva

špetka soli

Krém:

1/2 l mléka

3 lžíce krystalu

2 bal. vanilkové pudinkové prášky

100 g másla

2 bal. zakysané smetany (celkem 400g)

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Jablka oloupeme, vykrojíme jádřince a poté je nakrouháme na tenké plátky.
  2. Menší plech s vyšším okrajem (já mám 32x22cm, ale klidně by mohl být i o trošku větší) vyložíme pečícím papírem, posypeme strouhankou, poklademe jablky a posypeme vanilkovým cukrem, navrch nalijeme těsto a strčíme do trouby vyhřáté na 170 stupňů na 30 minut.
  3. Žloutky s cukrem vyšleháme do husté pěny, přišleháme teplou vodu a olej a poté vmícháme mouku s práškem do pečiva a nakonec sníh z bílků, ušlehaný se špetkou soli. 
  4. Vychladlé obrátíme (já vyklopila do stejně velkého hlubokého plechu), sejmeme papír, potřeme krémem, můžeme posypat strouhanou čokoládou nebo Grankem a dáme do druhého dne zatuhnout do lednice.
  5. Krém:
    Z mléka, cukru a pudinkových prášků uvaříme hustý pudink a do ještě horkého důkladně vařečkou vmícháme máslo. Necháme vychladnout, prošleháme ručním elektrickým šlehačem a poté po částech vešleháme zakysanou smetanu. Hotový krém natřeme na moučník, posypeme čokoládou a dáme do lednice zatuhnout.