Recept Oblíbené Jogobella řezy

Jogurtová nádivka a kakaové těsto. Dovnitř přidáme celé čerstvé jahody. Mňamka! Autor: Gaštanka

SUROVINY

Těsto:

10 ks vejce

12 lžic kr. cukr (hnědý)

10 lžic polohrubá mouka

2 lžíce kukuřičný škrob

6 lžic kakao

2 bal. prášek do pečiva

2 lžičky čokoládové aroma (nebo vanilková)

360 ml slunečnicový olej

špetka sůl

Jogobella krém:

500 ml smetana ke šlehání

500 ml jogurt jogobella jahodová příchuť

400 ml šťáva z jahodového kompotu

100 ml Martini (nebo voda)

500 g čerstvé jahody

150 g moučkový cukr

25 g želatina + voda nebo jahodová šťáva

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Uvedené ingredience na těsto si rozdělíme na polovinu. Připravíme 2 těsta, které upečeme.
  2. Těsto: 5 ks vajec utřeme se 6 lžícemi hnědého cukru a 1 lžičku aromy do pěny. Postupně přidáme 5 lžic mouky, kterou jsme smíchali s 1 lžící kukuřičného škrobu a 1 bal. prášku do pečiva. Jako poslední přidáme špetku soli, 180 ml slunečnicového oleje a 3 lžíce kakaa. Připravené těsto si navrstvíme na papírem vyložený plech a pečeme prvních 10 minut při teplotě 160 stupňů. Potom teplotu zvýšíme na 175 stupňů a pečeme dalších 13-15 minut. Upečené těsto necháme vychladnout. Postup opakujeme i při přípravě druhého těsta.
  3. Připravíme krém. Želatinu připravíme podle návodu na obalu. Jogurt smícháme v misce s jahodovou šťávou, přidáme vodu nebo martiny a moučkový cukr. Mixérem vyšleháme a přidáme želatinu. Smetanu ke šlehání vyšleháme na tuhou šlehačku a přimícháme ji k jahodové směsi. Jemně spojíme.
  4. Na upečené těsto navrstvíme nádivku, poklademe jahody a utlačíme je do krému. Pěkně uhladíme a položíme druhý plát těsta, který rukama utlačíme. Odložíme do chladničky nejméně po dobu 1 hodiny. Vrch zdobit nemusíme, ale můžeme např. moučkovým cukrem, čokoládovou polevou nebo topingem. Dobrou chuť!