Recept Nutella dort s banány

Už Vás nebaví tradiční dorty? Vyzkoušejte milka dort s banány. Autor: Triniti

SUROVINY

Těsto:

10 ks bílku

10 lžic kr. cukr

6 lžic polohrubá mouka

1 lžíce olej

200 g vlašské ořechy

200 g Nutella

Krém:

10 ks žloutku

200 g kr. cukr

2 bal. vanilkový pudink

5 lžic hladká mouka

250 g máslo

100 g čokoláda

3 ks banány

300 g BEBE sušenky (tmavé i světlé)

100 g máslo

200 ml smetana ke šlehání

1 l mléko

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Bílky s cukrem si vyšleháme do pěny a postupně přidáváme mouku s olejem. Na plech, který jsme si vystlali alobalem si navrstvíme nasekané vlašské ořechy a navrstvíme vyšlehaný sníh z bílků.
Příprava receptu Nutella dort s banány, krok 1

2. Takto připravený plech si dáme do trouby, který jsme si předem vyhřály na 180 stupňů a pečeme cca 25 minut. Upečené vyjmeme a otočíme ho naopak. Na ještě horký plát potřeme Nutellu a rovnoměrně uhladíme.

3. Připravíme si náplň. V misce si vymícháme žloutky, přidáme mouku, pudinkový prášek a troška mléka. Promícháme tak, abychom neměli hrudky. Zbylé mléko si dáme na oheň a když máme mléko horké, přidáváme cukr a žloutkovou směs. Hmotu spojíme a uvaříme hustý krém. Hustou hmotu odstavíme a rozdělíme na 2 části. Do jedné přidáme nalámanou čokoládu a na jemno nakrájené banány. Mícháním čokoládu rozpustíme. Když máme hmoty chladné, přidáme do každé polovinu másla a mixérem vyšleháme.

Příprava receptu Nutella dort s banány, krok 2
Příprava receptu Nutella dort s banány, krok 3

4. Když nám koláč vychladl, navrstvíme žlutý krém. Sušenky si nadrvíme zvlášť – tmavé do jedné misky a světlé do druhé misky. Polijeme je máslem rovnoměrně a promícháme. Budeme z nich tvarovat rolky. Ukládáme na žlutý krém. Utlačíme prsty a navrstvíme čokoládový krém. Na vrch vyšleháme šlehačku a ozdobíme podle sebe. Necháme odstát v lednici minimálně 3 hodiny. Dobrou chuť.