Červená řepa se obvykle vysévá už v dubnu. Jelikož se vysévá hustě, je třeba ji později přetrhat, aby měli bulvy dost místa na růst a také dostatek živin. V opačném případě by byly menší a jejich tvar by byl zdeformovaný.

Nejraději má kyprou půdu a potřebuje vydatnou zálivku.

Pokud vám červená řepa nevzejde, problém může být ten, že vrchní vrstva půdy je příliš suchá a tvrdá a červená řepa nemá dost síly, aby ji prorazila. Abyste předešli tomuto problému, můžete si semena předem naklíčit. A máme pro vás dobrou zprávu. Pokud jste nestihli dubnovou setbu, směle ji vysejte nyní v červnu a nic tím nezkazíte! Červen je totiž pro výsev červené řepy ideální měsíc.


Jak naklíčit semena řepy?

Připravte si semena do misky a zalijte je převařenou vlažnou vodou. Nechte nabobtnat asi 6 hodin, pak přeceďte. Bavlněnou textilii, například Řadový utěrku, namočte a roprestrite do misky. Na utěrku napěchujeme nabobtnalé semínka tak, že je následně mokrým hadrem i překrytu a nechte stát 1 den.

Pokud zaznamenáte druhý den malé klíčky, ihned je můžete vysít do půdy.

Takto výrazně urychlíte jejich růst a usnadníte jim průchod přes půdu, protože od vyklíčení růstu velmi rychle.

Když už je červená řepa dostatečně vzejití a nehrozí její poškození okopáváním, dbejte na pravidelné kypření půdy. Rovněž nezapomeňte na pravidelnou dávku vláhy. Přejeme bohatou úrodu!