Recept Nepečený tvarohovo-pudinkový dortík s jahodami a želé

Fantastický dezert, který máte připravený i bez pečení. Základ je tvaroh, piškoty, jahody a samozřejmě na vrchu nesmí chybět želatina. Vypadá fantasticky, chutná ještě lépe, tak co víc si můžeme přát. Určitě vyzkoušejte, hodí se i na oslavy narozenin nebo na jiné párty. Už jsem ho dělala vícekrát i s jiným ovocem, například je fantastický s kiwi, ale na vrch už použijte ne červené želé, ale zelené :) Záleží na barvě ovoce. Autor: Triniti

SUROVINY

500 g jemný tvaroh

2 bal. vanilkový cukr

60 g moučkový cukr

1 bal. vanilkový pudink bez vaření

200 ml mléko

110 g dětské piškoty

1 bal. jahody

250 ml smetana ke šlehání

1 bal. jahodové želé

500 ml voda

dle chuti cukr

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravíme si želé. Přivedeme do varu 500 ml vody, odstavíme, přidáme balíček želé spolu s cukrem podle chuti a necháme rozpustit. Necháme mírně vychladnout. Mírně vychladlé lijeme na povrch dortu. Třeba si odsledovat pak kolik času máme na přípravu základní části dortu.
Příprava receptu Nepečený tvarohovo-pudinkový dortík s jahodami a želé, krok 1

2. Připravíme si kulatou formu na pečení. Tvaroh utřeme s vanilkou a moučkovým cukrem. Přidáme i balíček vanilkového pudinku bez vaření a postupně přiléváme za stálého šlehání mléko. Pokud vám to houstne dříve, nemusíte přidávat až tolik mléka, bude stačit i 160-180 ml. Do takto vyšlehané hmoty přidáme již vyšlehanou šlehačku a už jen vařečkou promícháme.

3. Na dno formy naskládáme piškoty, navrstvíme krém, poklademe nakrájené jahody, znovu piškoty a takto postupujeme, dokud nemineme všechno. Na vrch poklademe ještě na polovinu překrojené jahody a ty zalijeme mírně vychladlým želé. Odložíme do lednice pořádně ztuhnout.

Příprava receptu Nepečený tvarohovo-pudinkový dortík s jahodami a želé, krok 2
Příprava receptu Nepečený tvarohovo-pudinkový dortík s jahodami a želé, krok 3
Příprava receptu Nepečený tvarohovo-pudinkový dortík s jahodami a želé, krok 4