Recept Nepečený ananasovo - kokosový dort

Včerejší oslava dopadla na výbornou a to i díky sladkým dobrotám, které jsem připravila. Jedna z těchto sladkých dobrot byla i tato ananasová pochoutka. Bez pečení a přece chutná. Ananas se samozřejmě dá zaměnit i za jiné ovoce. Autor: Petra

SUROVINY

Korpus:

150 g máslových sušenek (já použila BeBe sušenky)

100 g mletých mandlí

100 g másla

Náplň:

2 plechovky ananasových koleček

1 sáček želatiny (20 g

400 g tvarohu

100 g cukr moučka

200 ml krémového kokosového mléka

3 lžíce kokosového sirupu

5 lžic citrónové šťávy

400 ml smetany ke šlehání

Vrchní vrstva:

1 ks žluté extra silné želé

ananasová šťáva z druhé plechovky

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Sušenky rozdrobíme a dáme je do mísy, přidáme rozpuštěné máslo, mleté mandle a vše smícháme. Dno dortové formy o průměru 26 cm vymažeme, přendáme do ní sušenkovou hmotu a upěchujeme hmotu lžící tak, abychom vytvořili korpus. Dáme do lednice vychladnout.
  2. Ananas necháme odkapat, šťávu z jedné plechovky zachytíme a necháme v ní nabobtnat želatinu (šťávu z druhé plechovky použijeme na přípravu žlutého želé). Několik koleček ananasu rozpůlíme a dáme je po obvodu dortové formy. Zbytek ananasu nakrájíme na kousky a část si jich necháme na ozdobu.
  3. Tvaroh, cukr, kokosové mléko, sirup a citrónovou šťávu dáme do mísy a vyšleháme do hladka. Nabobtnalou želatinu zahřejeme (nesmí se vařit) a rozpustíme. Trochu tvarohové hmoty vmícháme do rozpuštěné želatiny a pak přimícháme do zbylé tvarohové hmoty. Pak opatrně vmícháme kousky ananasu. Smetanu vyšleháme do tuha a obě hmoty spojíme. Rozetřeme na korpus a necháme v lednici vychladit alespoň 6 hodin, nejlépe přes noc.
  4. Ananasovou šťávu doplníme vodou, abychom měli 500 ml vody a dále postupujeme dle návodu na sáčku. Zchladlé želé nalijeme na kokosovou hmotu a necháme v lednici ztuhnout. Dort můžeme nechat už jen tak. Já jsem ještě dozdobila pusinkami ze šlehačky, ty jsem posypala čokoládovou rýží a dala kousek ananasu.
Příprava receptu Nepečený ananasovo - kokosový dort, krok 1
Příprava receptu Nepečený ananasovo - kokosový dort, krok 2