Recept Nepečené jahodové řezy s tvarohem a smetanou

Tak musela jsem vyzkoušet něco nového a hlavně jahodového, když už je ta sezóna jahod a já je mám v zahradě plno. A ještě k tomu mě zásobují i kamarádky, a to hlavně proto, abych jim upekla něco chutné sladké do práce. A já jsem s nimi vybabrala. Neupekla jsem nic, ale připravila luxusní nepečený dortík, kterým nepohrdla ani jedna z nich. Autor: Naďa I. (Rebeka)

SUROVINY

Na korpus:

360 g kakaových sušenek

125 g másla

Na 1. vrstvu:

500 g tučného tvarohu

100 g cukru krupice

6 plátků plátkové želatiny

1 ks citron

špetka sůl

Na 2. vrstvu:

250 ml smetany ke šlehání 30%

500 g jahod

180 g zakysané smetany

50 g cukru krupice

6 plátků plátkové želatiny

1/2 lžičky vanilkového extraktu

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Připravte si všechny suroviny. Na krém ani korpus nepotřebujete žádné složité ingredience.
  2. Sušenky rozmixujte, přilijte k nim rozpuštěné máslo a směs rukama pořádně natlačte na dno pekáčku nebo koláčové formy vystlané zmuchlaným pečicím papírem. Dejte do lednice.
  3. Formu si vyložte pečicím papírem, abyste z ní řezy snadno dostali.
  4. Teď si připravte první vrstvu náplně: želatinu zalijte troškou studené vody tak, aby byla víceméně ponořená, a nechte 10 minut nabobtnat. Poté zahřejte, aby se rozpustila. Tvaroh oslaďte, přidejte špetku soli.
  5. Tvaroh osvěžte citronovou šťávou a kůrou. Nakonec vmíchejte i želatinu, kterou jste nejdřív promíchali s asi lžící této tvarohové směsi. Nalijte na korpus a nechte v lednici nebo v mrazáku zatuhnout.
  6. Krém pak nalijte na sušenkový základ a nechte v chladu zatuhnout.
  7. Smetanu vyšleháme na šlehačku a smícháme ji se zakysanou smetanou. Přidáme cukr, vanilku a želatinu, kterou jsme si připravili podle návodu na obalu. Na závěr už jen přimícháme nakrájené jahody. Takto přípravný krém nalijeme na první krém a necháme ztuhnout v chladničce.

Můj blog: Vaření s Tomem