Recept Nepečené 3BIT řezy

Oblíbená čokoládka 3bit v podobě zákusku. Zákusek se nepeče, pouze tuhne v chladničce. Je nenáročný a zvládne ho i začínající pekařka. Autor: Triniti

SUROVINY

Budeme potřebovat:

cca 4 bal. sušenek po 200g

1 plechovka uvařeného salka

100 g hořké čokolády

Vanilkový krém:

2 ks vanilkové pudinky

1/2 l mléka

1 ks citrónové želé v prášku

250 g másla

Šlehačkový krém:

400 ml smetany 30% ke šlehání

3 lžíce moučkového cukru

3 lžíce želatiny

100 ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY

  1. Vanilkový krém: Asi 300 ml mléka dáme sevřít, ve zbytku mléka umícháme vanilkové pudinky a uvaříme pudinkový krém. Do horkého pudinku přimícháme citrónové želé, které si připravíme podle návodu. Důkladně promícháme, necháme vychladnout.
  2. Máslo utřeme do pěny, přidáme vychladlý pudink a vymícháme na hladký krém.
  3. Na dno formy s rozměry 21 x 21 cm uložíme alobal, poklademe vrstvu sušenek, natřeme pudinkový krém, pěkně uhladíme. Postupně navrstvíme další sušenky. Na sušenky vylijeme už uvařené salko. V obchodě se dá koupit karamelové, které již není třeba vařit, ale v případě, že to neseženete, tak je dobré uvařit to den dopředu. Na salko poklademe poslední vrstvu sušenek a dáme vychladit.
  4. Šlehačkový krém: Smetanu ke šlehání vyšleháme s moučkovým cukrem do tuha. Želatínu rozmícháme ve vodě, necháme chvíli nabobtnat. Pak ji trochu ohřejeme, aby se rozpustila, nesmí se ale vařit. Opatrně ji přimícháváme k šlehačce. Důkladně promícháme, natřeme ji na sušenky, pěkně uhladíme a posypeme nastrouhanou čokoládou.