Petrželka by na Vašem záhonu v zahradě určitě neměla chybět. Tato voňavá bylinka skvěle dochutí jakýkoliv pokrm, a je neuvěřitelně zdravá. Prospívá trávení, cévám a srdci. Vypěstujte si tím nejrychlejším způsobem domácí petrželku i Vy. Výsledek Vás mile překvapí.

Tipy, které si v článku ukážeme, jsou geniální a famózní. Rychlost, kterou petrželka vykvete, Vás ohromí, a tento způsob přípravy semen si zamilujete. 

Tipy na pěstovaní petržele

  1. CZahřejte mléko na teplotu 37 stupňů. Semínka zabalte do látky a namočte je do mléka na 12 hodin.
  2. Posypte půdu na pozemku, na kterém hodláte rozsévat petržel, malým množstvím hašeného vápna. Pak zapracujte do půdy. Tento postup opakujte ještě jednou a uvolněte půdu pomocí ručního kultivátoru.
  3. Připravte záhon k setí a zavlažujte. Semínka vyjměte z tkaniny, osušte je a zasejte do záhonů. Zakryjte je půdou, ale nezasazujte je hluboko.
  4. Zeminu promíchejte. Zlehka navlhčete a sledujte výsledek. Výhonky se objeví velice brzy.

5. Doba výsadby je velmi důležitým faktorem pro pěstování zeleniny a zeleniny. Pokud jsou semena zasazena příliš brzy, mohou semena ve studené půdě uhynout. Pokud jsou vysazeny příliš pozdě, i sklizeň se nebude konat ve správnou dobu.

6. Semena petrželky jsou však odolné vůči chladu. Proto jim neublíží ani sníh.

7. Optimálním obdobím pro jarní výsadbu petrželky na otevřeném pozemku je konec dubna – začátek května. Pokud ji během této doby zasadíte, sklizeň získáte v červnu – červenci.

8. Výsadbu petrželky na zahradě lze provést ve 2 řadách nebo dokonce mezi řadami jahod, , řeřichy, ředkvičky, hlávkového salátu. Nejdůležitější věcí je, že vzdálenost mezi řadami by neměla být menší než 25 cm.

Sdílejte tenhle geniální způsob jak doma pěstovat petržel i s Vašimi přáteli. Určitě se jim bude také hodit! 

zdroj: retete-usoare.info